KÜLTÜR SANAT

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 4.4.2018 11:19:43

Ünlü karikatürist Filistin'deki İsrail zulmünü çizdi: Silahsız protestocuları nasıl öldürebildin?

Ünlü karikatürist Carlos Latuff, işgal rejimi İsrail'in Filistin halkına yönelik son günlerde gerçekleştirdiği şiddetli müdahaleleri es geçmedi. Ünlü karikatürist Filistin

İslami Analiz/Haber Merkezi

Ünlü karikatürist Carlos Latuff, işgal rejimi İsrail'in Filistin halkına yönelik son günlerde gerçekleştirdiği şiddetli müdahaleleri es geçmedi. Olaylarla ilgili bir karikatür çizerek, yaşananları gündeme taşıdı.

Latuff'un karikatüründe yerde kanlar içinde yatan insanlar tasvir ediliyorken zemindeki mevcut renkler Filistin bayrağını ima eder gibi görünüyor. Yerde yatanlarla birlikte düşmüş olan bir pankartta "Filistin'in eve dönüş hakkı" ibaresi yer alıyor.

Diğer yandan bir işgal rejimi askerinin ve başı dünya şekliyle oluşturulmuş bir insanın görüldüğü karikatürde, İsrail askerine şöyle soruluyor:

"Silahsız, savunmasız protestocuları, nasıl öldürebildin?"

Bu soruya işgal rejimi askerinin verdiği cevap ise şu şekilde: "Özsavunmaydı"

Carloss Latuff kimdir?

Brezilya doğumlu olan sanatçı aslen Lübnan kökenli Arap'tır. Özellikle ABD ve İsrail karşıtı çalışmalarıyla internette ve bazı bağımsız medya çevrelerinde çok ünlüdür. Filistin direnişine verdiği destekle de tanınan Latuff, zaman zaman Türkiye-İsrail ilişkileri ile ilgili çizimler de yapmıştı.

En son Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Coco Cola fabrikası açılışını gerçekleştirmesi üzerine bir karikatür çizmişti.

Bahsi geçen karikatür şu şekilde:

 

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09