TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.1.2019 11:11:52

Ücretli poşet uygulamasına ilişkin yeni açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ücretli satılan poşetlere ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Ücretli poşet uygulamasına ilişkin yeni açıklama

Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, ücretli satılan poşetlerin bir yüzeyinde çevreci slogan ve sıfır atık logosu kullanımının zorunlu hale getirildiğini açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ücretli satılan poşetlere ilişkin yeni bir açıklamada bulundu.

Plastik poşetlerle ilgili uygulamanın ilk dönemlerinde karşılaşılan hususlar göz önünde bulundurularak, bahse konu usul ve esasların yeniden düzenlenmesi ihtiyacının ortaya çıktığını belirten Bakan Kurum, şu ifadelerde bulundu:

"Usul ve esaslar kapsamında yer alan ve ücrete tabi tutulan poşetlerin çift kat kalınlığı için 40 mikron ve üzerinde olma zorunluluğunu getirdik. Çift kat kalınlığı 40 mikrondan daha küçük olanların (gıda hijyeni amaçlı verilenler ile eczanelerde ilaçların taşınması için verilenler hariç) kullanımı kısıtlandı. Usul ve esaslar kapsamında kalan ve ücretlendirmeye tabi tutulan poşetlerin bir yüzeyinde çevreci slogan ve sıfır atık logosu kullanımını zorunlu hale getirdik. Plastik poşetlerde yer alan satış noktalarına ait marka ve logolar, poşetin tek yüzeyinde yer alacak ve alanın yüzde yirmisini geçemeyecek."

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09