EKONOMİ

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 18.11.2016 17:39:52

TÜSİAD: 'İş dünyası AB ile gerilimden tedirgin'

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, AB ile yaşanan gerilimin iş dünyasını tedirgin ettiğini söyledi. TÜSİAD:

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, AB ile yaşanan gerilimin iş dünyasını tedirgin ettiğini söyledi.

HDP ve Cumhuriyet gazetesi operasyonlarının ardından AB’den gelen eleştiriler müzakerelerin durdurulması ve ekonomik yaptırımın dillendirilmeye başlaması ile AB-Türkiye ilişkilerinin gerilimine TÜSİAD’dan da uyarı geldi.

TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran-Symes, iş dünyasının talebinin ilişkilerin sürmesinden yana olduğunu söyledi. 'Üyelerimzle çok yakın temas halinde bir kurumuz. Son dönemde AB ile olan bu gerginliğin iş dünyasını fazlasıyla tedirgin ettiğini ve bunun ortadan kaldırılması gerektiğini düşünüyorum' diyen Symes, istihdamın önemine değinerek, bunun için güven ortamı yaratılması gerektiğini söyledi.

Türkiye ekonomisinde en önemli sorunun güven sorunu olduğunu söyleyen Symes, 'Bir kere üçüncü dönemde bir yavaşlama olacağı görülüyordu. Biz TÜSİAD olarak tüm söylemlerimizde yüzde 8’lik bir işsizlik oranını tutabilmek için yüzde 5’lik büyümeyi gerektiriyordu. Eğer en büyük problem şu anda ne derseniz, güven ve güvensizlik derim. Ülke içi ve ülke dışındaki ittifaklarla bunu aşabiliriz' dedi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09