SİYASET

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 14.5.2018 08:55:17

Türkiye Gazetesi: Kabinede MHP’li bakan düşünülmüyor

AK Parti kulislerinde Cumhur İttifakı seçimlerden başarılı çıkarsa kabinede MHP’li bakana yer verilmeyeceği bununla birlikte Meclis başkanının MHP’li olabileceği değerlendirmesi yapılıyor. Türkiye Gazetesi: Kabinede MHP’li bakan düşünülmüyor

Türkiye gazetesine göre, AK Parti kulislerinde Cumhur İttifakı seçimlerden başarılı çıkarsa kabinede MHP’li bakana yer verilmeyeceği bununla birlikte Meclis başkanının MHP’li olabileceği değerlendirmesi yapılıyor.
AK Parti ve MHP’nin ‘Cumhur İttifakı’ adı altında yaptıkları işbirliğinin seçimlerde başarı sağlanırsa sürdürülme niyeti iki parti kurmayları tarafından daha önce dile getirilmişti.

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun kulis haberine göre,  AK Parti kulislerinde yeni hükûmet sisteminde MHP’li bir ismin kabinede yer almasının düşük ihtimal olduğu değerlendirilirken, Bahçeli’nin de bu konuya soğuk baktığı ifade belirtildi. Ancak bürokrasideki yapılanmada MHP kökenli isimlerle çalışılabileceği belirtiliyor. MHP tabanında da hem yeni Meclis yapısında hem de bürokraside MHP kökenli isimlere yer verilmesi beklentisi olduğu, bu taleplerin AK Parti yönetimi tarafından dikkate alınacağı belirtiliyor.  Ayrıca “Meclis Başkanı MHP’li bir isim olabilir” yorumları yapılıyor.

Öte yandan, Başbakan Binali Yıldırım’la ilgili “Cumhurbaşkanı yardımcısı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı” olabileceği şeklinde kulislerde yapılan değerlendirmelere bir yenisi daha eklendi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın sürpriz bir kararla Yıldırım’ı milletvekili listesine koyabileceği ve seçim sonrasında oluşacak yeni yapıda Meclis Başkanı olarak değerlendirileceği konuşuluyor. Fakat Yıldırım’ın Meclis Başkanı yapılacağı düşük ihtimal olarak görülüyor.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09