AFRİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.11.2018 20:42:42

Tunus’ta Yahudi iş adamı Turizm Bakanı oldu

Tunus'taki son kabine değişikliğinde Turizm Bakanlığına Yahudi iş adamı Roni Trablusi getirildi Tunus’ta Yahudi iş adamı Turizm Bakanı oldu

Tunuslu Yahudi turizmci Roni Trablusi, Başbakan Yusuf Şahid'in gerçekleştirdiği kabine değişikliğinde yeni Turizm Bakanı olarak atandı. Trablusi, Tunus'un üçüncü Yahudi bakanı olarak tarihe geçti.

Başbakan Şahid'in pazartesi günü açıkladığı, 18 bakanlığı kapsayan kabine revizyonunda bir isim dini kimliğiyle dikkatleri çekti.

Tunus'ta Yahudi azınlığın yaşadığı Cerbe Adası'ndan turizmci Roni Trablusi (56), Turizm Bakanlığı görevine getirildi.

Üç çocuk babası Yahudi iş adamı Trablusi, Fransa'da aldığı işletme eğitiminden sonra 1990'larda Tunus'ta ilk turizm şirketini kurmasıyla tanınıyor.

Tunus'ta her yıl mayıs ayında gerçekleştirilen ve dünya genelinden Yahudileri Cerbe Adası'na çeken Garibe Sinagogu ayinlerinin organizatörleri arasında yer alan Trablusi, daha önce siyasi bir rol üstlenmedi.

Yerel medyada çıkan haberlerde, Trablusi'nin babasının da aynı şekilde Cerbe Adası'ndaki Garibe Sinagogu'nun başkanlığını üstlendiği belirtildi.

Tunus'un en önemli döviz girdilerinden turizm sektörü, 2015-2016 yıllarında meydana gelen saldırılar sonucu ağır darbe almıştı.

Turizmde bu yıl yeniden toparlanmaya başlayan Tunus, ilk dokuz ayda 6 milyondan fazla yabancı turisti ağırlamıştı.

 

Kaynak : Ajanslar

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09