ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.2.2017 15:13:01

Tunus: Suriye Hükümeti'ni resmi olarak tanıyoruz

Tunus Dışişleri Bakanı bazı konular hakkında ülkesi ve Suriye arasında sağlam iş birliklerinin olduğunu açıkladı. Tunus: Suriye Hükümeti

Tunus Dışişleri Bakanı Hamis El-Cehnavi, ülkesi ve Suriye Hükümeti arasında diplomatik ilişkiler ve işbirliklerinin bulunduğunu vurguladı.

El-Cehnavi yaptığı basın açıklamasında şu ifadelerde bulundu: ‘Tunus, Suriye Hükümetini resmi olarak tanımaktadır ve bizim Suriye hapishanelerinde bulunan Tunus uyruklu teröristlerin durumu hakkında Suriye Hükümeti ile sağlam iş birliklerimiz bulunmaktadır.’

Hamis El-Cehnavi aynı zamanda teröristlikle suçlanan kişilerin kimlerini ve sayılarını belirlemek için bazı Tunuslu heyetlerin Suriye’ye bir ziyaret gerçekleştirdiğini açıkladı.

Tunus Dışişleri Bakanı bu kişilerin ülkelerine dönmesi halinde terörle mücadele kapsamında yargılanacaklarını belirtti.

Tunus medyası Suriye hapishanelerinde bulunan kişilerin sayısının 43 olduğunu ve bu kişilerin terörist gruplara katılmak ve terör eylemlerinde bulunmakla suçlandığını söylüyor.

Resmi olmayan istatistiklere göre, Tunuslu yaklaşık 6 bin militan IŞİD ve Nusra ile birlikte Suriye’de hükümet ve halka karşı savaşıyor.

Tunus İç İşleri Bakanı Hadi Mecdub, geçen yıl aralık ayının sonlarında 800 silahlı kişinin kriz merkezlerinden ülkelerine döndüğünü açıklamıştı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09