GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.3.2017 18:10:54

Topbaş: 'İstanbul kendi kendini yönetsin, başka müdahaleler olmasın'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'İstanbul kendi kendini yönetsin, başka müdahaleler olmasın' açıklamasında bulundu. Topbaş:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 'İstanbul kendi kendini yönetsin, başka müdahaleler olmasın' açıklamasında bulundu.

16 Nisan’da yapılması planlanan referandum için AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programa katılan Topbaş, şunları söyledi:

'Rejim değişikliğini 1923 yılında yaptık, o geride kaldı. Ama rahat hareket edebilen bir devlet yapısının oluşması gerekiyor. Biz bile İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yetkilerimizin artırılmasını istiyoruz. Hatta İstanbul'a özel bir yasa talebimiz oldu. Niye daha çok işlem yapalım diye. Bu bize bir ayrıcalık versin diye değil. Türkiye'deki diğer Büyükşehir Belediye Başkanları, sayın başkanım İstanbul'a başka yasa yapsınlar sizin istedikleriniz bize bol geliyor. Bizimkiler size dar geliyor. Yani Malatya'nın, Denizli'nin Diyarbakır'ın bu büyükşehirlerin yasasıyla İstanbul'u yönetiyoruz, olmuyor, yürümüyor. Bunu istemek bir farklı şey mi istemektir? Krallık mıdır bu veyahut diktatörlük müdür?'

'Belediye başkanı olarak tecrübe edindim ki, üç dönemden beri bir farklı yasa olsa, bu şehirde çok daha farklı iş yapabiliriz. Ne demektir bu, ne istiyorum? Diyorum ki, İstanbul kendi kendini yönetsin, başka müdahaleler olmasın, kendi kararını kendi versin. Bu yanlış mı? Doğru. Böyle tek elden yürüsün'

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09