EKONOMİ

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 22.10.2018 18:44:10

Ticaret Bakanı: Bazı firmalar fiyatlara yüzde 200-300 zam yapmış

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçtiğimiz gün, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Delegeler Çalıştayı'nda bir konuşma yaptı. Ticaret Bakanı: Bazı firmalar fiyatlara yüzde 200-300 zam yapmış

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, geçtiğimiz gün, Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin (TİM) Delegeler Çalıştayı'nda bir konuşma yaptı.

Pekcan yaptığı konuşmasında enflasyonla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşımızın sağlıklı ve güvenilir ürünleri tüketmesi, Türk malı algısının güçlenmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çerçevede, Bakanlık olarak tüm paydaşlarımız ile beraber Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na tam destek veriyor, bu konuda üstümüze düşen her türlü görevi yapıyoruz. Bu kapsamda, Hal Kanunu olarak bilinen 5957 sayılı Kanunu değişikliğine ilişkin çalışmalarımızı hızlandırdık. Haksız fiyat artışlarının önlenmesi yönünde çalışmalarımızı güncelliyoruz. Bir yandan da iç piyasada spekülasyon yaratarak tüketicimize zarar veren uygulamaların önüne geçmek için denetimlere devam ediyoruz."

'BEN SERBEST PİYASADAN YANAYIM'

Bakan sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ben serbest piyasa ekonomisinden yanayım. Bu denetimleri bu geçiş döneminde zorunlu olduğumuz için gerçekleştiriyoruz. Bu süreci atlatır atlatmaz bu denetimlere son vereceğiz. Ancak sizlerin de bildiği gibi bazı fırsatçılar yüzde 200-300 fiyatlara aşırı zam yapmışlar, bunları tespit ettik, bu firmalarla, üreticilerle iletişime geçtik, kendilerinden savunma istedik, etiketlerde hatalar tespit ettik ve bu yönde de cezaları uyguladık. Ancak sizlerin bu süreçten zarar görmemeniz için gereken özeni ve hassasiyeti gösteriyoruz ve göstermeye devam edeceğiz."

 

Kaynak : Haber Sol

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09