Taliban'dan ABD'nin sahte uzlaşı teklifine cevap!

Afganistan'da 2001'deki ABD işgaliyle yönetimden uzaklaştırılan Afganistan İslam Emirliği(Taliban), geçtiğimiz hafta ABD'nin Kabil hükümetiyle görüşmeleri konusundaki talebi hususunda açıklama yaptı.

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

“Geçtiğimiz günlerde Afganistan’daki yabancı işgalcilere karşı yapılan bir dizi saldırının ardından, ki bunların sonuncusu Kabil’de yapılan ve üst düzey Amerikalı ve diğer yabancı işgalcileri hedef alan bir istişhadi operasyondu ve bu operasyonda onlarcasından yaptıkları sebebiyle adil bir intikam alındı, Amerika İslam Emirliği’nden Kabil rejimiyle barış görüşmeleri yapmasını ve silahlarını bırakmasını istemek zorunda kaldı. Ayrıca Amerikan işgalcilerin güya Afganistan’ın daha iyi bir geleceğe sahip olması için çalıştıklarını söylediler!!?? Bunun yanında, Siyah bölgesinde yakın zamanda yaptığı kendi vahşetinden ise hiç bahsetmedi!!!”

“Amerikan talebini şiddetle reddediyoruz. Amerika apaçık bir gerçeği görmemezlikten gelmek ve Afganistan’ın sorunlarının temel nedenini rahatlıkla atlamak istiyor. Mazlum halkımızı geçen 12 yılda düşman hale getiren başlıca etken, Amerikan işgali ve bunun sonucundaki barbarlıktır. Amerika aynı şekilde, yurdumuzun ve dinimizin düşmanı olan ve işgalin hedefleri için çalışan vatandaşlarını, ülkemizin dostları ve yeniden inşa edicileri olarak göstermek istiyor.”

“Eğer Amerika gerçekten Afganistan için barış ve istikrar istiyorsa, derhal tüm kuvvetlerini yurdumuzdan çekmeli ve Afganları kendi istek ve beklentileri ile baş başa bırakmalı.”

“Eğer Amerika savaş ve işgalde kararlıysa, daha fazla ölümcül saldırı beklemeli. İslam Emirliği’nin rabbine(Allah), halkına ve ülkesine karşı bir sorumluluğu var ve bunu gerçekleştirme yolunda fedakârlığın hiçbir türünden kaçınmayacaktır.”

“Ülkemizi işgal tehdidinden tamamen kurtarana kadar, halkımızın arzularına uygun olarak ülkemizde İslami bir hükümet kurana kadar ve iki büyük cihadımızın şehitlerinin özlemlerini gerçekleştirene kadar, silahlarımızı bırakmamızı ummayın. Ancak bunun yerine, yanlış politika ve emperyalist hedeflerinizin rotasını değiştirmek üzerinde çalışın.”

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09