SUUDİ ARABİSTAN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.3.2017 11:28:05

Suudi Arabistan: Trump görüşmesi tarihi bir dönüm noktası

Suudi Arabistan: Trump görüşmesi tarihi bir dönüm noktası Suudi Arabistan: Trump görüşmesi tarihi bir dönüm noktası

ABD Başkanı Donald Trump ile Suudi Arabistan İkinci Veliaht Prensi ve Savunma Bakanı Muhammed bin Selman arasındaki görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Ortadoğudaki gelişmelerin ele alındığı bildirildi.
 
Trump ile bin Selman arasında Beyaz Saray'da gerçekleşen görüşmede heyetler önce Oval Ofis'te bir araya geldi.
 
Basının görüntü almasına izin verilen ancak soru alınmayan bu bölümde Trump ile bin Selman el sıkıştı ve basın mensuplarına poz verdi. Görüşmede ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Başstratejist Steve Bannon ile Trump'ın damadı ve danışmanı Jared Kushner gibi isimler de yer aldı. Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra Ortadoğu'daki gelişmelerin ele alındığı bildirildi.
 
Trump ile Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz arasında 30 Ocak'ta yapılan telefon görüşmesinde "Suriye ve Yemen'de güvenli bölgeler oluşturulması" konusunda mutabık kalındığı bildirilmiş, ayrıca "İran'la nükleer anlaşmanın yakından takibine ve İran'ın bölgedeki istikrarsızlaştırıcı eylemlerine" dikkat çekildiği vurgulanmıştı.

El-Cezire'nin aktardığı habere göre, Suud Veliaht Prensi, Trump ile görüşmeyi 'tarihi bir dönüm noktası' olarak nitelerken. "İran tehlikesi" ifadelerini kullanarak Trump ve Suud'un İran'a karşı ortak tavır içinde olduklarını belirtti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09