Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.10.2016 09:19:23

Suudi Arabistan taziye evinde katliam yaptı: En az 90 ölü

Suudi Arabistan savaş uçaklarının, Yemen'in başkenti Sana'da taziye evine hedef aldığı saldırıda en az 90 kişinin yaşamını yitirdiği, 566 kişinin yaralandığı bildirildi. Suudi Arabistan taziye evinde katliam yaptı: En az 90 ölü

Suudi Arabistan savaş uçakları Yemen'de taziye çadırını vurdu. Saldırıda 90 Yemenli sivil hayatını kaybederken, 566 yaralandığı bildirildi.

SABA Haber Ajansı'nın Sağlık Bakanı Dr. Gazi İsmail'den naklettiği habere göre, saldırı sonrasında başkentteki hastanelere 90 ölü ile 566 yaralı nakledildi. Bakanlığın gerekli hizmeti sunmaları için pek çok uzmanlık dalından doktoru hastanelere yönlendirdiği kaydedildi.

Saldırıdan kurtulan Murad Tevfik adlı bir kişi, AP'ye her yerin kan gölüne döndüğünü söyledi. Sosyal medyada saldırı sonrasında, kömürleşmiş cesetlerin fotoğrafları paylaşıldı.

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) saldırı için 300 ceset torbası hazırladığını açıkladı. ICRC'den Rima Kemal BBC'ye, yüzlerce kişinin bulunduğu binanın "birkaç kez" isabet aldığını söyledi. Kemal, binanın yerle bir olduğunu belirtti.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Suudi Arabistan uçaklarının, 1500 kişinin taziye merasimi için bulunduğu mekanı belli aralıklarla, tahrip gücü yüksek 3 füze ile vurduğunu belirtti. Saldırıda ölen ve yaralananların bir kaçı hariç tamamının sivil olduğu öğrenildi.

Dün, Sana'da İçişleri Bakanı Celal er-Ruveyşan'ın babasının taziye merasimini hedef alan hava saldırısı düzenlenmişti. Sınır Tanımayan Doktorlar Örgütü, saldırıda 400 kişinin yaralandığını duyururken, Yemen Haber Ajansı SABA ise "450 ölü ve yaralı" olduğunu bildirmişti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09