AMERİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.3.2017 14:07:58

Suudi Arabistan, ABD Savunma Bakanı'nın takdirini kazandı: '70 yıldır ilişkilerimizin sıcaklığını koruyoruz'

Trump' seçtiği ABD Savunma Bakanı James Mattis, Suudi mevkidaşı bin Salman ile ABD Savunma Bakanlığı'nda (Pentagon) görüştü. İki bakanın başkanlığında heyetler arasında yapılan görüşmeler yaklaşık iki saat sürerken bakanlar toplantı öncesinde basın mensuplarına kısa açıklama yaptı. ABD savunma bakanı, Suudi Arabistan'ın siyasi bağlılığını takdir ettiğini söyledi. Suudi Arabistan, ABD Savunma Bakanı

İslam alemi başta olmak üzere Dünya'nın genelinde yaşanan kan ve gözyaşının ihracatçısı konumundaki ABD Savunma Bakanı Mattis, "Suudi Arabistan'ı takdir ediyorum" dedi.

 

Suudi veliaht prensi Washington'daki yeni yönetime yönelik iyimser bir beklenti içinde olduklarını ifade etti. Salman şunları kaydetti:

 

Bu yüzden müttefiklerimizle işbirliği yapmamız gerekir. Listenin başında ise dünya lideri Amerika Birleşik Devletleri geliyor. Bugün Başkan Trump'ın yönetiminden umutluyuz ve Başkanın liderliğinde bu zorlukları daha kolay aşacağımıza inanıyoruz."

 

ABD'li Bakan: Suudi Arabistanın siyasi bağlılığını takdir ediyorum

 

Mattis ise Suudi Arabistan ile uzun yıllara dayanan ikili ilişkilerin önemini vurgulayarak, şunları kaydetti:

 

"Bu ilişkinin sıcaklığı yıllarca, şimdi 70 yıl olmuş, hem kötü hem de iyi zamanlarda korundu ve birlikte vazgeçilmez ekonomik ve güvenlik ortaklığının temeli haline gelmiştir. Krallığın bölgeye istikrar getiren bölgesel liderliği ve bizim askeri ilişkilerimiz hep durağanlığını ve istikrarını korudu. Prens hazretleri sizin etkin liderliğinizi, siyasi bağlılığınızı ve ortak çabalarımıza Krallığın desteğini genişletme ve derinleştirme konusunda istekli olmanızdan dolayı sizi takdir ediyorum."

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09