Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 31.10.2016 13:34:59

Suud'a göre Yemenliler Mekke'yi böyle hedef aldı (Video)

Suud'a göre Yemenliler Mekke'yi böyle hedef aldı (Video) Suud

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Geçtiğimiz Cuma günü Yemen savunma bakanlığından yapılan açıklamada Yemen Halk Güçlerinin 'Burkan-1' isimli füzeyle Cidde'de bulunan Kral Abdulaziz Havaalanı'nı vurduğu belirtilmişti.
 
Açıklamanın yapıldığı sırada Suud menşeli ve kraliyete yakınlığıyla bilinen haber siteleri Ensarullah Hareketi'nin Mekke'yi hedef aldığını ancak 65 km uzaklıkta füzenin etkisiz hale getirildiği yalanını ortaya attılar. Fazla zaman geçmeden bu iddia dünya basınında yayıldı.
 
"Husiler Mekke'yi hedef aldı" yalanı hızla yayılırken. Yemen cephesinden gelen açıklamalarda ise "Kabe'nin Yemen'de olmaması Suud'a bize istediği gibi saldırma hakkı mı tanıyor?", "Suud Kabe'yi zırh olarak kullanıyor", "Suudlar katliamlarını dezenformasyon yaparak örtmeye çalışıyor" ifadeleri kullanıldı. 
 
'Gizli bir kaynaktan alınan bilgilere göre' 'ismini açıklamak istemeyen bir yetkiliye göre' gibi muğlak ifadelerle yayılan bu haberler Suudi Arabistan'ın Kabe'yi kendine zırh olarak kullanmaya devam ettiğini açıkça gösterdi.  Ensarullah Hareketi ise Kabe'yi hedef aldıkları iddialarını kesin bir dille yalanladı.
 
Ekim ayının başlarında Suud güçleri Yemen'de bir taziye evini vurmuş ve 700'e civarında kişi hayatını kaybetmişti. 
 
Suud'un 'Husiler Mekke'yi hedef aldı' iddiaları ise sosyal medyada şu animasyonla eleştirildi: 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09