Suriyeli muhalifler arasındaki çatışmalar, “intihar saldırıları”yla yeni bir boyut kazandı

Tunus’ta yayın yapan Tunusiyye Gazetesi’nin verdiği habere göre; Irak-Şam İslam Devleti(IŞİD) saflarında savaşan Tunuslu bir bayan, Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) militanlarıyla çarpıştıktan sonra kendisini havaya uçurdu.

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Tunus’ta yayın yapan Tunusiyye Gazetesi’nin verdiği haberde, eşi IŞİD saflarında savaşan Tunuslu Ummu Saad isimli bir bayanın kocasını almak için evine gelen Özgür Suriye Ordusu(ÖSO) militanlarıyla birlikte kendisini havaya uçurduğu kaydedildi.

Evini kuşatan ve ateş açmaya başlayan ÖSO askerlerini görünce şaşkına dönen Ummu Saad’ın kocasının o sırada evde olmadığı ve kendisinin ÖSO askerleriyle iki saatten fazla bir süre çatışmaya girerek yaralandığı belirtildi.

Yaralanmasının ardından kurşun seslerinin kesildiğini ve kendileriyle kocasının çatıştığını zanneden ÖSO militanlarının eve girdiğini bildiren gazete kaynağı, Ummu Saad’ın bu durum karşısında intihar patlaması gerçekleştirdiğini ve kendisiyle birlikte birçok ÖSO militanının da öldüğünü duyurdu.

Haberde ayrıca, evin yıkımına da neden olan patlamanın ne zaman ve nerede gerçekleştiğine dair hiçbir bilgi verilmedi.

Irak ve Şam İslam Devleti(IŞİD) ve ılımlı muhalifler olarak nitelendirilen gruplar arasında iki haftayı aşkın bir zamandır devam eden çatışmalarda Mirsad İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün kaynaklarına göre yaklaşık 1000 kişinin öldürüldüğü biliniyor.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09