Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 18.10.2015 16:07:08

Sudan, Yemen’de savaşmak için askeri birlik gönderdi

Sudan yönetimi, bir askeri birliği Suud koalisyonu bünyesinde, el-Hadi güçlerine destek için Yemen’in Aden şehrine gönderdi. Sudan, Yemen’de savaşmak için askeri birlik gönderdi

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Sudan, Yemen’de savaşmak için askeri birlik gönderdi
 
Sudan yönetimi, bir askeri birliği Suud koalisyonu bünyesinde, el-Hadi güçlerine destek için Yemen’in Aden şehrine gönderdi. 
 
Ramazan Bursa/ Tahran
 
Sudan yönetiminin, özel askerlerden oluşan bir birliği Suud öncülüğündeki koalisyon saflarında el-Hadi güçlerine destek vermek için Yemen’e gönderdiği bildirildi. 
 
Ra’y Al-Yowm’un haberine göre; Sudan’ın, Suud öncülüğündeki koalisyonunun bünyesinde savaşacak özel birliği Yemen’in Aden kentine ulaştı. 
 
Marib Prees’in konuyla ilgili haberinde; Sudan'ın, Taiz şehrinin el-Hadi güçleri tarafından ele geçirilmesine destek olmak için Yemen’in Aden şehrine gönderdiği 300 askerden ve özel bir askeri birlikten oluşan kuvvetinin Cumartesi günü Aden’e ulaştığı belirtildi.
 
Sky News ise, Sudan’ın, Suud öncülüğündeki koalisyon bünyesinde Yemen’de savaşacak askeri kuvvetinin Aden’e ulaştığına dair görüntüler yayınladı. 
 
Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hasan el-Beşir 20 Mayıs 2015 tarihinde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’a bir ziyaret gerçekleştirerek Suud Kralı Salman bin Abdulaziz ile bir görüşme yapmış, görüşmede bölge meseleleri ve Yemen konusu ele alınmıştı. 
 
Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hasan el-Beşir, Suud Kralı Selman Bin Abdulaziz ile görüştükten sonra Riyad’da yaşayan Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabu Mansur Hadi ile ikametgahında bir araya gelmişti. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09