SİYASET

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.1.2017 10:56:47

SP: Sadece kendi fikirlerine yakın insanları medyada konuşturarak istedikleri algıyı oluşturmaya çalışıyorlar

Saadet Partisi Balgat Eğitim Merkezi’nde yapılan eğitim programı kapsamında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Samsun il teşkilatı üyelerine seslendi. SP: Sadece kendi fikirlerine yakın insanları medyada konuşturarak istedikleri algıyı oluşturmaya çalışıyorlar

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Biz Milli Görüşçüler, tüm yaşananların perde arkasını biliyoruz. Ve her zaman gerçekleri anlatacağız, söyleyeceğiz. Allah yardımcımız olsun” diyerek teşkilat üyelerine yaşananların perde arkasını görmeyi ve oyunlara düşmeme çağrısında bulundu. 
Saadet Partisi’nin Ankara Balgat Eğitim Merkezi’nde eğitim programları düzenlendi. Yoğun bir şekilde geçen eğitim programlarında Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, partisinin Samsun İl Teşkilatı üyelerine tarihi bir eğitim verdi. Zorlu kış şartlarına rağmen eğitim programına geldikleri için teşkilat üyelerine teşekkür eden Karamollaoğlu, “Allah hepinizden razı olsun. Hoş geldiniz” diyerek teşkilat üyelerini selamladıktan sonra “Türkiye’nin Meseleleri ve Çözüm Yolları” adlı eğitimi ile ülke ve dünya gündemi hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.
 
MEDYA İLE GERÇEKLERİ GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR
 
Türkiye’nin zor dönemlerden geçtiğini belirten Karamollaoğlu, yaşanan sıkıntılara yönelik yapılan konuşma veya tartışmaların çözüm üretmediğini, aksine yaşananların perde arkasını gizlediğini kaydetti. Medyanın olayların perde arkasını gizlemekte başı çektiğini söyleyen Karamollaoğlu, ”Kendi fikirlerine yakın insanlar medyada konuşuyor. Kendi istediklerini onlara söylettirip, başka görüşlere yer vermeyerek kendilerinin istedikleri algıyı oluşturmaya çalışıyorlar. Ama biz Milli Görüşçüler olarak bu algıya kanmıyoruz. Biz Milli Görüşçüler, tüm yaşananların perde arkasını biliyoruz. Ve her zaman gerçekleri anlatacağız, söyleyeceğiz. Allah yardımcımız olsun” diye konuştu.
 
İSLAM COĞRAFYASININ SIKINTILARI SİYONİST KONGREYE DAYANIR
 
Ülkemizin ve İslam coğrafyasının yaşadıkları sıkıntıların arkasında Siyonizm ve onun devleti olan İsrail olduğunu dile getiren Karamollaoğlu, bu durumdan bahsedilmediğine dikkat çekti. Karamollaoğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Çok geriye gitmeden bugün ki sıkıntıların sebebi 120 yıl önce düzenlenen Birinci Siyonist Kongre’dir. Bu kongre ile Arz-ı Mevud  (Nil’den Fırat’a kadar olan alan) için bölgeyi tamamen paramparça etmeye çalıştılar. Bu kongrede Filistin’de bir devlet kurmak istediler. İşte bugün İslam coğrafyasında kan ve gözyaşının temeli buraya dayanır.”
 
BÜYÜK İSRAİL İÇİN İSLAM COĞRAFYASI YANGIN YERİNE DÖNDÜ
 
 “11 Eylül gerekçesiyle İslam ülkeleri bir bir işgal edilmeye başlandı. Ancak asıl gerekçe Büyük İsrail’dir” diyerek konuşmasına devam eden Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Amerika bir ülkeyi işgal etmek için her zaman bir gerekçe bulur. Halkını da bu gerekçeye inandırır. Ancak biliyoruz ki 11 Eylül’ü kendileri planladı. Hatta ileri giderek vatansever adıyla da yasalar çıkardılar. Öncelikle Afganistan ve ardından da Irak işgal edilmeye başlandı. Sonra askerimizin başına çuval geçirdiler. Bunun hesabını soramaz isek hiçbir zaman güçlü devlet olamayız.”
 
ZULMÜ BİR ARAYA GELEREK YIKARIZ
 
Bugün yaşadığımız sorunların ortadan kalkması için Müslüman ülkelerin bir araya gelmesi gerektiğini, başka birliklerden fayda olmadığının altını çizen Karamollaoğlu, “Batı bizim bir araya gelmememiz için elinden ne geliyorsa yapıyor. Biz ise bir araya gelemiyoruz. Başka yollara sapıyoruz. Batının oyunlarını ve zulmünü ancak Müslüman ülkeler bir araya gelip İslam Birliği’ni kurarak yok edebiliriz” diye konuştu.
 
DÜNYAYA BARIŞ İSLAM İLE GELİR
 
Müslümanların katil algısı oluşturulmak istendiğini kaydeden Karamollaoğlu, Müslümanların hiçbir savaştan yana olmadıklarını dile getirdi. Karamollaoğlu, “İslam temelde barış dinidir. Cihat katliam değildir. Cihat hakkın hâkim olması için bütün güç ile çalışmaktır. Biz Batı’ya şu mesajı vermek zorundayız. Dünyaya barış sizin prensipleriniz ile gelmez. Çünkü siz menfaati ve kuvveti hak sebebi olarak görüyorsunuz. Biz ise öyle bin inanca sahibiz ki dünya barış ancak İslam ile gelir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09