FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 13.3.2017 14:44:24

Siyonistlerin Mescid-i Aksa'ya yönelik planları sürüyor: 'Tapınak Dağı Kültür Mirası Fonu' kuruluyor

Siyonistlerin Mescid-i Aksa'ya yönelik planları sürüyor: 'Tapınak Dağı Kültür Mirası Fonu' kuruluyor Siyonistlerin Mescid-i Aksa

Siyonist işgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahronoth, işgal hükümeti Kültür Bakanı Miri Regev ile Kudüs İşleri ve Çevre Bakanı Ze’ev Elkin’in Yahudilerin Mescid-i Aksa üzerinde hakları olduğu propagandasına destek amacıyla “Tapınak Dağı Kültür Mirası Fonu” kurulması kararı aldığını yazdı.
 
Yıllık bütçesi bir milyon şikel olacak fonun Yahudilerin tarihsel olarak Mescid-i Aksa’nın bulunduğu bölgeyle bağları olduğu propagandasına destek amacıyla kullanılacağı ifade edildi.
 
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO)’nun geçen yıl Ekim ayında Yahudilerin Mescid-i Aksa üzerinde hiçbir hakları olmadığı yönünde aldığı karara misilleme olarak kurulması planlanan fonla ilgili teklifin yakında işgal hükümetine sunulacağı kaydedildi.
 
İşgal hükümetinin Batı Duvarı (Ağlama Duvarı) Kültür Mirası Fonu’na çok büyük maddi desteğine rağmen iki bakanın yeni bir fona ihtiyaç duyulduğu görüşünde oldukları belirtildi.
 
Miri Regev ve Ze’ev Elkin’in önerdiği fonun işgal rejiminde ve dünyada Mescid-i Aksa’nın üzerinde kurulu olduğu ve Yahudilerin “Tapınak Dağı” olarak adlandırdığı bölgeyle Yahudiler arasında çok eskilere dayalı bir ilişki olduğu propagandasına yardımcı olacağı bildirildi.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi (المركز الفلسطيني للاعلام)

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09