İSRAİL

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.2.2017 15:09:42

'Siyonist rejimin nükleer cephaneliği dünya barışı için en büyük tehdit'

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Siyonist Rejimin nükleer cephaneliğinin bölge ve dünyanın barışı ve güvenliği için en büyük tehdit olduğunu söyledi.

Behram Kasımi, Amerika Başkanı ve Siyonist Rejim Başbakanının Washington’da düzenledikleri ortak basın toplantısında yaptıkları asılsız iddialara değinerek şunları söyledi: ‘Bu konuşmalar, İran’ın barışçıl nükleer programı ile ilgili asılsız, boş ve saçma iddialardan başka hiçbir yeni konu barındırmıyor. Bu iddialar, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunun raporlarında defalarca İran’ın nükleer faaliyetlerinin barışçıl olduğunu açıklamasına ve bu geçeğin çeşitli ülkeler tarafından tekrar edilmesine rağmen ortaya atılmaktadır.

Acı olan gerçek, bu kabul edilemez iddiaların, uluslararası hiçbir kanun ve kurala bağlı olmayan ve Ortadoğu bölgesi ve dünya barışı için büyük bir tehdit sayılan nükleer cephaneliklerinde yüzlerce başlığa sahip olan, Filistin’in masum halkına karşı insanlık dışı eylemlerde bulunan ve Birleşmiş Milletler’ in çeşitli raporlarında yansıttığı daha birçok suçu işleyen bir rejim tarafından ortaya atılması ve tekrarlanmasıdır.

Şunu bir kez daha vurguluyorum, nükleer silahlar dini olarak ve İmam Hamanei’nin fetvasına göre haramdır ve İran’ın doktrininde asla bir yere sahip değildir ve hiç şüphesiz İran İslam Cumhuriyeti, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinin de onayladığı Nükleer Anlaşma esasınca, barışçıl nükleer faaliyetlerine kararlı bir şekilde devam edecektir.’

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09