FİLİSTİN

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.7.2018 15:20:22

Siyonist Lider Moşe Ya’alon: Uçurmalara karşı ‘Göze Göz’ politikası uygulansın

Siyonist işgal ordusu eski bakanı Moşe Ya’alon Gazze’den gönderilen ve yangına neden olan balonları ve uçurtmaları durdurmak için Gazze’ye karşı ‘göze göze’ politikasının uygulanmasını talep etti. Siyonist Lider Moşe Ya’alon: Uçurmalara karşı ‘Göze Göz’ politikası uygulansın

Siyonist işgal ordusu eski bakanı Moşe Ya’alon Gazze’den gönderilen ve yangına neden olan balonları ve uçurtmaları durdurmak için Gazze’ye karşı ‘göze göze’ politikasının uygulanmasını talep etti.

Maariv gazetesinin haberine göre konuya ilişkin görüşlerini açıklayan eski politikacı Ya’alon, “Gazze sınırında olup biten olayların bu şekilde sürdürülemeyeceği konusunda Hamas hareketine açık bir mesaj vermemiz gerekir” ifadelerinde bulundu.

Gazze’ye ve dolayısıyla Hamas hareketine karşı daha sert davranılmasını isteyen Ya’alon İsraillilerin yanan tarlalarına karşı Gazze’deki tarım arazilerinin yakılması gerektiğini ve Hamas hareketine karşı ‘göze göz’ politikasının uygulanması gerektiğini savundu.

Bazı Siyonist liderlerin Hamas hareketine karşı içi boş tehditlerini de eleştiren Ya’alon bu tehditlerin İsrail caydırıcılığına zarar verdiğini söyledi.

Ya’alon sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Hamas’a karşı işi bir darbeyle bitirecek askeri çözümler konusunda sihirli bir formül yok. Ama İsrail hükümeti uçurtmalara karşı iş daha bu kadar büyümemeden bir çözüm üretebilirdi. Daha ilk başta bunun için Filistinlilere ağır bedeller ödetebilirdi.”

Hamas hareketini tasfiye sözlerinin sadece kendilerine zarar veren boş sözler olduğunu hatırlatan Siyonist lider, Hamas hareketine yapılan en son uyarıların son savaşta kazandıkları caydırıcılığa zarar verdiğini kaydetti.

Kaynak : Filistin Enformasyon Merkezi

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09