Sisi, tarikat şeyhlerinin önünde ağladı: "Mursi'yi devirdiğim için sevap kazanmayı umuyorum" (Video Haber)

Mısır cumhurbaşkanı adayı Sisi, tarikat şeyhleri ile yaptığı görüşmede Mursi'yi devirdiği için sevap kazanmayı umduğunu söyledi ve ağladı

Mısır’da cumhurbaşkanlığına aday olmak için savunma bakanlığından istifa eden Abdulfettah el Sisi, ülkenin ileri gelen tarikat şeyhleri ile bir araya geldi.

Şeyhlerle yaptığı toplantı esnasında Sisi, Mursi’yi görevinden almakla bir iyilik yapmadığı, bilakis  Mısır halkına olan görevini yerine getirdiğini savundu. Böyle bir tutum sergilemelerinin sebebinin Mısır için duydukları kaygı olduğu iddia eden Sisi, “İhvan yönetimi zamanında halk çok zor günler yaşadı” dedi.

Toplantı esnasında Mısır halkının Mursi yönetimi esnasında çektiği sıkıntıları dile getirirken Sisi, gözyaşlarını tutamadı. Mısır resmi ve özel televizyon kanalları, Sisi’nin toplantı esnasında gözyaşlarını silişini ekranlara taşıdı.

Toplantıdan sonra servis edilen görüntüde Sisi; “Ben kimim ki Mısır halkına iyilik yapabileyim. İnsanların acı çekişini görüp öylece susmam mümkün değildi. Bu yaptığımız bir iyilik değildir. 3 Temmuz’da insanları ve İslam’ı koruduğumuz için inşallah sevap alırız” dedi.

Sisi Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in doğum gününde de ağlamıştı. Sisi bir zamanlar 'başkanım' diye hitap ettiği Mursi’nin ardında namaz kılarken de gözyaşlarını tutamıyordu.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09