ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 28.1.2016 08:48:29

Siracul Hak'tan seçim hazırlıklarına başlayacak Cemaat-i İslami mensuplarına tavsiyeler

Pakistan Cemaat-i İslami Hareleti 2018 yılında yapılacak genel seçim için hazırlıklara şimdiden başlıyor, Cemaat-i İslami lideri Siracul Hak hareket mensuplarından seçim için hazırlıklara başlamalarını istedi ve bazı tavsiyelerde bulundu. Siracul Hak

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Lideri Siracul Hak, Hareket mensuplarından 2018 genel seçimleri için hazırlıklara başlamalarını ve hem kendi aralarında hem halkla sürekli iletişim halinde kalmalarını istedi. 
 
Cemaat-i İslami, fikriyatı olan devrimci bir harekettir:
 
Salı günü, Cemaat-i İslami'nin Batı Şurası'nda konuşan Siracul Hak Cemaat-i İslami'nin "fikriyatı olan devrimci bir hareket" olduğunun altını çizdi ve "tüm üyelerimiz ve liderlerimiz bu hareket için seferber olmalı" dedi. 
 
Cemaat-i İslami mücadelesinin temel gayesinin barışçıl ve refah içinde yaşayan İslami bir Pakistan inşa etmek olduğunu belirten Siracul Hak, siyasi ve barışçıl yollarla pozitif bir devrim elde etmek için bu mücadeleye devam edeceklerini sözlerine ekledi. 
 
Pakistan'ı Allah'In lanetlediği kötülüklerden kurtarmalıyız:
Hedefledikleri "İdeal Pakistan"da yöneticilerin "muktedir" olup halk üzerinde baskı kurmayacağını, tam aksine halka hizmet edeceğini belirten Cemaat-i İslami lideri, faize, ranta, adaletsizliğe, yolsuzluğa ve Allah'ın lanetlediği diğer kötülüklerden Pakistan'ı kurtarmayı hedeflediklerini ifade etti. 
 
Siracul Hak, sözde elit bir sınıfın ülke kaynaklarını işgal ettiğini söyledi ve ülkedeki kaynakların fakirler ve orta sınıf tarafından da kullanılabilir duruma gelmesi gerektiğini ve ilerlemenin sadece kaymak tabakaya yansımaması gerektiğini belirtti. 
 
Camileri mesken edinin, halktan kopmayın ve özeleştiri yapmaktan korkmayın:
 
Cemaat-i İslami mensuplarına seslenen Siracul Hak: "camileri kamp alanlarınız haline getirin ve burada vaazlar vererek hayatın her kesiminden insana hitap edin. Verdiğiniz vaazlardan kendinize de dersler çıkarın, Kendi hatalarınızı da görmezden gelmeyin ve özeleştiri yapın, bundan korkmayın" dedi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09