Mısır

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 17.3.2017 09:43:51

Şankiti: Gelecek Müslüman Kardeşler'in lehine olacak

Şankiti: Gelecek Müslüman Kardeşler'in lehine olacak Şankiti: Gelecek Müslüman Kardeşler

İslam dünyasının tanınmış düşünürlerinden Dr. Muhammed Muhtar Şankıti, bugün zor bir dönemden geçse de geleceğin Müslüman Kardeşler Cemaati’nin lehine olacağını söyledi.
 
“GELECEK MÜSLÜMAN KARDEŞLER CEMAATİ’NİN LEHİNE OLACAK”
 
Katar’daki Hamad bin Halife Üniversitesi’nde Dinler Tarihi ve Siyaset Ahlakı bölümünde Öğretim görevlisi olan Muhammed Şankıti, Arap dünyasının bugün için kıymetini bilmese de tüm hatalı seçenekleri denedikten sonra cemaatin değerini anlayacağını söyledi.
 
Arabi 21’in sorularını yanıtlayan Şankıti “Bugün halkların İslam ve siyasi özgürlüğe bağlı kalmanın dışında tutunacağı bir tercih yok. Müslüman Kardeşler her ikisini de bütünleştirmeyi başarmış bir harekettir. Özellikle bu zamanda bu iki ülke, halkların vicdanını temsil etmektedir. Müslüman Kardeşler Cemaati, mutedil ve demokratik bir hareket olması yönüyle toplumlar ve halklar açısından en uygun seçenektir” dedi.
 
Şankıti, “Müslüman Kardeşler’e karşı uluslar arası tutum sert ve keskin olsa da İslam ve özgürlüğe tutunduğu sürece gelecek, Müslüman Kardeşler’in lehine olacaktır. Müslüman Kardeşler’in önemli bir siyasi geleceği olacaktır. Şiddet ve aşırılık yanlısı örgütlerin alternatifi olmasından ötürü Müslüman Kardeşler’i es geçmek mümkün değil” şeklinde konuştu.
 
Müslüman Kardeşler Cemaati’nin tasfiye edilme girişimlerinin karşı devrim destekçileri dahil herkese zarar vereceğini ifade eden Şankıti, “İnsanoğlu bazen doğru seçeneği, tüm yanlış seçenekleri denedikten sonra kullanıyor. Toplumlarımızın İhvan ve devrimle olan hali, budur. Müslüman Kardeşler’in şimdi toplumların tüm hatalı seçenekleri kullanmasını beklemesi gerekiyor” dedi.
 
“İHVAN’IN GELECEĞİ, HALKIN GELECEĞİNE BAĞLIDIR”
 
Ürdün’deki Müslüman Kardeşler Cemaati liderlerinden ve eski milletvekili Muhammed Akil ise konuya ilişkin olarak yaptığı değerlendirmesinde “Müslüman Kardeşler Cemaati, mutedil İslam ruhunun tabii bir uzantısını temsil etmektedir. Hiçbir zaman aşırılığa bulaşmadı. Müslüman Kardeşler, sivil bir oluşumdur. Toplumsal uzlaşı çerçevesinde halkın gittiği yönde hareket etmiştir” dedi.
 
Müslüman Kardeşler’in toplumsal bilinci dikkate almaya devam edeceğini belirten Akil, “Müslüman Kardeşler’in geleceği, nihayetinde zafer kazanacak olan bu halkın geleceğine bağlıdır” dedi.

Kaynak : Kudüs Haber

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09