GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 3.8.2018 15:58:24

Saadet Partili vekil: ABD'yle iş tutup zirve olacağımıza, karşısında durup zerre olmak en büyük şereftir

Saadet Partisi'nin meclisteki iki temsilcisinden biri olan Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Amerika'nın Türkiye'ye yönelik yaptırım kararlarını Kudüs TV'ye değerlendirdi. Saadet Partili vekil: ABD

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Saadet Partisi'nin meclisteki iki temsilcisinden biri olan Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Amerika'nın Türkiye'ye yönelik yaptırım kararlarını Kudüs TV'ye değerlendirdi.

Karaduman'ın değerlendirmeleri şu şekilde:

242 yıldır tarih sahnesinde olan ABD, bunun 221 yılını işgallerle, gasplarla, katliamlarla, sömürülerle ve ülkeleri tehdit ederek geçirmiştir. Amerikan emperyalizmi kendi tarihini akıttığı kanlarla yazmıştır.

Biz bu zihniyeti; Vietnam’dan, Hiroşima’dan, Nagazaki’den, Afganistan’dan, Irak’tan, Libya’dan, Fas’tan, Tunus’tan, akıtılan kan ve gözyaşlarından tanırız. Öncelikle bunu anlamamız gerekir.

Türkiye dış politikası, son 16 yılda ABD’nin Ortadoğu’daki planlarına hizmet ettirilmiştir. Bu ülkeyi yönetenler Ortadoğu’da dökülen her bir damla kana ortak olmuştur. 15 Temmuz hadisesinin asıl planlayıcısının ABD olduğu bilinmesine rağmen, işbirliğine devam edilmiştir.

Bütün bu olup bitene rağmen Amerika’ya karşı atılacak her adım, her türlü takdirin üzerindedir. Bu anlamda biz de elimizden geleni yapmaya hazırız. ABD ile iş tutarak zirve olacağımıza, ABD’ye karşı onurlu bir duruşla zerre olmak bizim için en büyük şeref ve haysiyet olur.

1974’te Kıbrıs Barış Harekatı başlatıldığında, ABD’nin Akdeniz’deki savaş gemilerine, ambargosuna ve yaptırımlarına rağmen geri adım atmak bir yana, İncirlik dahil ABD’nin 21 üssüne el konulmuştur. Çünkü inançlı, kararlı ve tutarlı olmak bunu gerektirir.

ABD ile topyekün bir mücadele verilmeli ve bu yaptırım kararına karşılık:

1- Bu tavır toplumsal bir mütabakat zemininde ele alınmalı ve ülkedeki bütün siyasi partilerin Genel Başkanları'yla toplantılar yapılmalı ve konsensus oluşturulmalıdır.

2- Ortadoğu’daki bütün zulümlere kan pompalayan İncirlik başta olmak üzere ABD üslerine el konulmalıdır.

3- İran başta olmak üzere komşu ülkelerle ilişkiler güçlendirilmeli ve başta ekonomik, diplomatik ve askeri alanlar olmak üzere, her alanda ortak adımlar planlanmalıdır.

4- ABD’nin bu küstah tavırları, bizim ekonomide dışa bağımlı olmamızdan kaynaklanmaktadır. Ekonomide faizci kapitalist düzenden yana olmak, ABD’nin boyunduruğu altında olmaktır. Mutlaka üretime yönelik yatırımlar planlanmalıdır.

5- Türkiye’de özgürlükleri kısıtlayan, hukuku rafa kaldıran her süreç, dünya kamuoyunda ABD’nin elini güçlendirecektir. O sebeple hak, hukuk ve adaletin tesisi elzemdir.

Son olarak ifade etmek isterim ki hangi şart altında olursa olsun Emperyalist ABD’nin bizi övdüğü, bizimle birlikte olduğu gün, bizim bunu övünç değil, ar sayacağımız gün olmalıdır.

Tarih, Amerika’ya karşı direnenlerin izzetini de Amerika’ya hizmet edenlerin zilletini de yazmıştır. Vakit, beyaz adam tarafından yazılan tarihi okumak değil, sil baştan tarih yazmak vaktidir.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09