Yemen

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 8.5.2015 15:00:07

Rus diplomat: 'Yemen’e kara müdahalesi pervasızlık'

Rusya BM Daimi Temsilcisi Vitaly Churkin, Yemen’e yönelik kara müdahalenin pervasızlık olacağını, Yemen'in ihtiyacının müzakere masasına dönmek olduğunu söyledi. Rus diplomat:

Rusya BM Daimi Temsilcisi Vitaly Churkin, Yemen’in ihtiyaç duyduğu şeyin BM arabuluculuğuyla diyaloga acil bir dönüş olduğunu ifade etti.

Churkin, Yemen’de bir kara müdahalesinin pervasızlık olacağını kaydetti.

Rus diplomat, Moskova’nın Yemen’deki ihtilaflı tarafların arasında barış müzakerelerinin yakında başlamasını beklediğini aktardı. Müzakerelerin BM arabuluculuğunda olacağını ifade eden Churkin, Katarlı ve Suud mevkidaşlarından bu konuda güven verici ifadeler duyduğunu belirtti.

Churkin, “Katarlı ve Suudi Arabistanlı mevkidaşlarım, Riyad’da 17 Mayıs’ta Yemen Cumhurbaşkanı Hadi’nin başkanlığında düzenlenecek toplantının BM arabuluculuğundaki barış müzakerelerine katkısının olacağını söylediler. Bu toplantının barış müzakerelerine bir alternatif değil aksine BM’nin arabuluculuğunu yapacağı müzakerelerin sürdürülmesi konusunda yardımcı olacağını aktardılar” ifadelerini kullandı.

Rus Diplomat sözlerini şöyle devam etti:

“Yemen’de tüm saldırı şekillerinin çok hızlı biçimde durdurulmasını ve müzakerelere dönülmesini umuyoruz. Çünkü sayın Bin Ömer’in (eski BM özel Yemen temsilcisi) uzun vadeli müzakereler için gayet iyi bir zemin çıkardığını düşünüyorum.”

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09