ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 18.4.2015 18:29:52

Putin: Bağımsız politika yürütüyoruz, başkasının türküsünü çalmıyoruz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dış politikada bağımsız, iç politikada halkın talebine göre politika yürüten Rusya'nın güvenilir bir ortak olduğunu söyledi. ABD ve Rusya arasında bazı görüş ayrılıkları olmasına rağmen "ABD halkının seçeceği her tür başkan ile çalışabiliriz" açıklamasında bulundu. Putin: Bağımsız politika yürütüyoruz, başkasının türküsünü çalmıyoruz

Rus Vesti TV kanalına konuşan Vladimir Putin, Rusya'nın uluslararası alanda bağımsız ve egemen politika yürüttüğünü, iç politikada ise halkın talebine göre hareket ettiğini belirtti.

Rusya güvenilir bir partner

Putin bu durumun Rusya'ya güvenilir bir partner olma imkanı sunduğunun altını çizdi.

Sputnik'de yer alan haberde Rus lider şunları söyledi: "Kendimizi uluslararası alanda bağımsız, egemen politika yürüten ve iç politikada halkının isteklerine göre hareket eden bir ülke olarak görmek için çok fazla bileşene sahibiz. Bu bağlamda oldukça güvenilir bir ortağız. Zira başkasının türküsünü çalmıyoruz."

ABD halkının seçtiği her başkanla çalışırız

Rusya lideri ayrıca, 2016'da ABD başkanlığına kim gelirse gelsin işbirliğine hazır olduklarını da söyledi. "Amerikan halkının seçeceği her tür başkan ile çalışacağız" diyen Putin, Rusya ve ABD'nin bazı konularda görüş ayrılığı yaşamasına rağmen ortak çıkarlara sahip olduğunu vurguladı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09