ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.4.2016 08:30:08

Pakistanlı İslami Hareket liderleri Cemaat-i İslami öncülüğünde bir araya geldi: Görüşmede neler konuşuldu?

Pakistan'ın önde gelen İslami Parti liderleri, Perşembe günü Cemaat-i İslami Hareketi'nin merkezi olan Mansura'da Pakistan'ın İslami temelini koruma, yolsuzluklarla ve İslam dışı uygulamalarla mücadele etme gündemiyle bir araya geldiler ve bu konudaki kararlı duruşlarını yinelediler. Pakistanlı İslami Hareket liderleri Cemaat-i İslami öncülüğünde bir araya geldi: Görüşmede neler konuşuldu?

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan'ın önde gelen İslami Parti liderleri, Perşembe günü Cemaat-i İslami Hareketi'nin merkezi olan Mansura'da Pakistan'ın İslami temelini koruma, yolsuzluklarla ve İslam dışı uygulamalarla mücadele etme gündemiyle bir araya geldiler ve bu konudaki kararlı duruşlarını yinelediler.

Partiler tarafından yayımlanan ortak deklarasyonda, ülkenin ideoloji kurumlarının sekülerizm tehlikesi ile karşı karşıya kaldıkları, bu durumun Allame Muhammed İkbal'in ve Muhammed Ali Cinnah'ın hayalleriyle tamamen zıt olduğu ifade edildi. Deklarasyonda bu durumun sorumlularının amaçlarına ulaşmak için Ulemayı anti-terörizm örtüsü altında hedef aldığı belirtildi.

Toplantıda Peygamber sevgisinin Ümmetin en büyük dayanaklarından birisi olduğu belirtilirken, İslam düşmanlarının bu sevgiyi Müminlerin kalbinden silip atmayı hedefledikleri kaydedildi.

İdam edilen Gazi Mümtaz Kadri'nin peygamber sevgisinin sembolü olduğu belirtilirken, bu idamın Küfür yasalarına göre gerçekleştirildiği ve Küfür hukukunu yürüten hükümetin girişimi sonucu bu kararın verildiği ifade edildi.

İslami aile sisteminin de konuşulduğu toplantıda, Pencap Meclisi tarafından kabul edilen ve 'Kadın Koruma Kanunu' olarak adlandırılan düzenlemenin, kadınları evlerinden koparmak için bir yöntem ve bu düzenlemenin Müslümanların aile sistemini yıkmaya çalışanların uluslararası komplosu olduğu belirtildi.

Black Water'ın, CIA'in ve RAW'ın ülkedeki tüm terör faaliyetlerinin arkasında olduğu ve Hindistan ordusunun Belucistan'daki işgalinin bunun kanıtı olduğu belirtilirken. Devletin İslami STK'ları terör suçlamasıyla hedef aldığının altı çizildi.

Ortak deklarasyonda ayrıca ülkede faaliyet yürüten tüm casusların caydırıcı cezalara çarptırılması, yolsuzlukların hesabının verilmesi ve Başbakan'ın halktan özür dileyerek istifa etmesi talep edildi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09