ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.1.2016 10:42:21

Pakistan Cemaat-i İslami'den yolsuzluklara savaş: Ehil olmayan yöneticilere karşı kıyam vakti!

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak son üç yılda seçim vaatlerini yerine getirmeyen ve ülke anayasasını ihlal eden hükümete karşı artık kıyam vakti geldiğini belirtti. Pakistan Cemaat-i İslami

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak son üç yılda seçim vaatlerini yerine getirmeyen ve ülke anayasasını ihlal eden hükümete karşı artık kıyam vakti geldiğini belirtti.

Mansura'da düzenlenen Cemaat-i İslami Şura Toplantısı’nın ardından Pakistan medyasına demeç veren Siracul Hak, ülkenin birçok sorunla karşı karşıya olduğunu ve insanların sefalet içinde yaşadığını söyledi. Seçim sisteminin birkaç varlıklı ailenin elinde bir oyuncak haline geldiğini belirten Siracul Hak, halkın bu yüzden seçimlere duyduğu inancı ve ilgiyi kaybettiğini ifade etti.

Şura toplantısında, halkı mevcut umutsuzluktan çıkarıp müreffeh bir Pakistan için adımlar atılmasına karar verildiğini belirten Siracul Hak, "Yolsuzluktan Arındırılmış Pakistan" teması ile önümüzdeki Mart ayından itibaren bir kampanya başlatacaklarını belirtti.

Siracul Hak, ülkede birkaç zengin ailenin gücü ellerinde tutarak iktidar olduğunu söyledi ve sıkıyönetim zamanında da iktidarda aynı kişilerin bulunduğunu, yine ortak bir ismin seçim kazanamadığını ve bu durumun halen devam ettiğini belirtti.

Faiz sisteminin ülke ekonomisini harap ettiğini ifade eden Cemaat-i İslami lideri, bir avuç ailenin ülkedeki zenginliğin yüzde 65'ine sahip olduğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: "Zengin daha da zenginleşiyor, fakir ise daha da fakirleşiyor. Bu yüzden faize dayalı mevcut ekonomik sisteme karşı güçlü bir hareket başlatılmalı"

Ülke içinde yerinden olmuş kişilere de değinen Siracul Hak kabile insanlarının başkalarının günahları ve adaletsizlik yüzünden acı çektiğini söyledi ve şöyle ekledi: "Binlerce erkek, kadın ve çocuk oldukça soğuk kamplarda yaşıyor. Bu kabile halkları için yeni düzenlemeler yapılmalı ve yeni bir sistem getirilmeli."

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09