ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.8.2016 09:05:07

Pakistan Cemaat-i İslami'den saldırıya ilişkin açıklama; olayda Hindistan parmağı var

Pakistan Cemaat-i İslami Karaçi teşkilatı başkanı Hafiz Naim-ur Rahman Kuetta'da meydana gelen saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. Pakistan Cemaat-i İslami

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Karaçi teşkilatı başkanı Hafiz Naim-ur Rahman Kuetta'da meydana gelen saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. 
 
Dün Karaçi Basın Kulübü önünde, meslektaşlarını kaybeden gazeteciler tarafından gerçekleştirilen gösteride konuşan Rahman, Belucistan eyaletinin başkentinde dökülen kanın tüm ülkeyi derinden sarstığını ifade etti. 
 
Saldırının, hükümet tarafından yapılan uzun boylu iddialara ciddi bir soru işareti koyduğunu dile getirdi ve Hindistan İstihbarat Teşkilatı (RAW) ajanlarıyla yakalanan diğer teröristlerin olayda Yeni Delhi parmağı bulunduğunun kanıtı olduğunu ifade etti. 
 
Rahman, iktidarda bulunan Pakistan Müslüman Ligi hükümetinin mantık dışı hareket ettiğine dikkat çekti ve başbakan Nawaz Şerif'in Hindistan destekli terörle mücadele etmek bir yana teröre karşı ciddi bir açıklama bile yapamadığını belirtti. 
 
Saldırıda hayatını kaybedenler için derin üzüntü duyduklarını ifade eden Rahman, hükümete Pakistan'daki terörü bitirmek için somut adımlar atma çağrısında bulunurken, başta ölen gazeteciler olmak üzere saldırıda hayatlarını kaybedenlerin ailelerine destek olunmasının önemini vurguladı.
 
Cemaat-i İslami yetkilileri hastanelerde bulunan yaralıları da ziyaret etti. 
 
Dün, Pakistan'ın güneybatısındaki Belucistan eyaletinin başkenti Kuetta'daki bir hastanede gerçekleşen intihar saldırısında en az 70 kişi hayatını kaybetmişti.
 
 
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09