ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 25.1.2016 12:01:14

Pakistan Cemaat-i İslami: Ülkeyi ABD müttefiki soygunculardan kurtaracağız

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi lideri Siracul Hak, daha önce duyurduğu yolsuzlukla mücadele kampanyası için Mart ayında düğmeye basacaklarını belirtti. Pakistan Cemaat-i İslami: Ülkeyi ABD müttefiki soygunculardan kurtaracağız

İslami Analiz/Haber Merkezi

5 Ocak'ta Mansura'da düzenlenen Şura toplantısının ardından "ehil olmayan yöneticilere karşı artık kıyam vakti geldi" diyen ve ülkedeki yöneticilerin yolsuzluklarına karşı savaş açtıklarını belirten Siracul Hak artık bu mücadele için düğmeye basacaklarını ve yolsuzlukla mücadele kampanyasını başlatacaklarını söyledi.

Yolsuzluktan arındırılmış bir Pakistan:
 
Cemaat-i İslami Lideri Mart ayıyla beraber ülke genelinde büyük bir kampanya başlatacaklarını, çok sayıda eylem yapacaklarını ve ana mesajlarının "yolsuzluktan arındırılmış bir Pakistan" olduğunu belirtti. Ve ülkedeki sermayenin %65'inin sadece bir grubun elinde olmasının kabul edilemez bir şey olduğunu sözlerine ekledi.

Ülkeyi ABD müttefiki soygunculardan kurtaracağız:
 
Dün, Kuzey Nazimabad'daki bir camide düzenlenen Cemaat-i İslami toplantısında konuşan Siracul Hak, Pakistan'ı 2018 yılına kadar ülkeyi soyan ABD müttefiklerinden kurtaracağız dedi. Cemaat-i İslami Hareketi'nin barışçıl yöntemlerle İslam devrimine erişmeyi hedeflediğini, bunun yanında da ülkede halkın refah içinde yaşamasının sağlanması gerektiğini belirten Ceamaat-i İslami lideri: "Ülkemizde peygamber tarafından en güzel şekilde uygulanmış Allah'ın sistemini uygulamak istiyoruz" dedi. 

İşçi haklarını koruyacak ve özelleştirmelere karşı mücadelemize devam edeceğiz:
 
Mevcut hükümetin halkın en temel problemlerini çözme noktasında başarısız olduğunu belirten Siracul Hak, yöneticilerin bunu yapmak yerine sürekli dış borçlarla ülkeyi dışa bağımlı bir hale getirdiklerini ifade etti.
 
Başta işçilerin mağdur edilmesi ve ülke menfaatine ters düşmesi sebebiyle daha önce de özelleştirmelere karşı olduklarını belirten Siracul Hak, ulusal kurumların satılmasına izin vermeyeceklerinin bir kez daha altını çizdi.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09