ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 26.12.2015 11:43:50

Pakistan Cemaat-i İslami: Silahlı terör finansal terörün bir sonucudur

Çarşamba günü Afgan Mücahidlerin tedavisi için kurulan Mansura Hastanesinin 33. kuruluş yıldönümünü kutlamak için düzenlenen etkinliğe katılan Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak Pakistan medyasına demeç verdi. Pakistan Cemaat-i İslami: Silahlı terör finansal terörün bir sonucudur

İslamî Analiz/Haber Merkezi
 
Çarşamba günü Afgan Mücahidlerin tedavisi için kurulan Mansura Hastanesinin 33. kuruluş yıldönümünü kutlamak için düzenlenen etkinliğe katılan Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak Pakistan medyasına demeç verdi. 
 
Ülkesindeki silahlı terör olaylarına değinen Siracul Hak, tüm partilerin hükümete tam yetki vermesine rağmen hükümetin bir sonuç elde edemediğini ve başarısız olduğunu belirtti. 
 
Silahlı terörün, finansal terörün bir sonucu olduğunu belirten Siracul Hak, hükümetin son bir yıl boyunca politik, sosyal ve ekonomik terörle mücadele etmek için ne tür adımlar attığını izah etmesi gerektiğini söyledi. Siracul Hak ayrıca halka, sağlık ve eğitim gibi temel hizmetleri sunmayı başaramayan bir hükümetin ülkeyi yönetmeye hakkının olmadığını belirtti. 
 
Anayasa Mahkemesinin gözlemlerinden de görüleceği gibi ülkedeki ölümlerin %98'inin hastalıklardan kaynaklandığını ve geçtiğimiz günlerde 38 çocuğun daha çocuk hastanesinde gerekli techizatın bulunmaması sebebiyle hayatını kaybettiğini belirten Siracul Hak ülkedeki sağlık sistemi ve yetersizliklere dikkat çekti. 
 
Siracul Hak, Vezirabad'da yapılan Kardiyoloji Hastanesinin yedi yıldır açılamadığını, Lahor'daki Mayo Hastanesinde Cerrahi kulesi'nin yine yedi yıldır açılamadığını, Lahor Punjab Kardiyoloji Hastanesindeki hastalara yaklaşık 1 yıl sonrasına ameliyat için tarih verildiğini söyledi ve hükümetin sağlık politikalarını eleştirdi. 
 
Cemaat-i İslami Lideri, diğer taraftan hastanelerin acil kısmına giden hastaların ilaçları satın almak için çok fazla para ödediğini ve yine milyonların diş tedavisi için çok yüksek miktarda paralar harcadığını belirtti. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09