ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 10.2.2016 11:16:45

Pakistan Cemaat-i İslami, sendika temsilcileri ve işçilerden ortak deklarasyon

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi 7 Şubat Pazar günü Lahor'da özelleştirme karşıtı bir konferans düzenledi. Konferansta hükümete büyük ulusal kuruluşların özelleştirilmesi yönündeki kararını değiştirme çağrısı yapılırken, ortak bir eylem planı oluşturulması için siyasi partilerin de bulunacağı bir Konsey toplantısı gerçekleştirilmesi gerektiği belirtildi. Pakistan Cemaat-i İslami, sendika temsilcileri ve işçilerden ortak deklarasyon

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi 7 Şubat Pazar günü Lahor'da özelleştirme karşıtı bir konferans düzenledi. Konferansta hükümete büyük ulusal kuruluşların özelleştirilmesi yönündeki kararını değiştirme çağrısı yapılırken, ortak bir eylem planı oluşturulması için siyasi partilerin de bulunacağı bir Konsey toplantısı gerçekleştirilmesi gerektiği belirtildi. 
 
Konferansa birçok siyasi parti temsilcisi, işçi liderleri ve sendika temsilcileri katılırken tartışmaların ardından yayımlanan ortak deklarasyonda PIA ve diğer ulusal kurumların özelleştirilmesinin durdurulması, bu kurumların halka ait olduğu ve hükümetin kendi iradesiyle bunların satışını gerçekleştiremeyeceği belirtildi.
 
Deklarasyonda polis müdahalesi sırasında öldürülen üç PIA çalışanı işçinin katillerinin, olayın sorumlularının bulunması ve örneklik teşkil edecek bir şekilde cezalandırılması talep edildi. Ortak metinde tutuklanan işçilerin serbest bırakılması da istendi. 
 
Cemaat-i İslami Genel Sekreteri Liyakat Baloh başkanlığında yapılan konferansa PTI, PPP, JUI, PIA, PIACE, PREM UNION, WAPDA, Lahore Barosu gibi pek çok kuruluştan ve sendikadan yöneticiler ve işçiler katıldı. 
 
Liyakat Baloh, hükümetin bazı ulusal kurumları değerinin çok az altında bir fiyata özelleştirdiğine dikkat çekerek, 6 kuruluşun daha özelleştirilmesinin hedeflendiğini söyledi ve bu özelleştirmelerin IMF baskısı ile yapıldığını belirtti. Baloh ayrıca Pakistan başbakanının öldürülen işçiler için üzüntü duyduğunu belirtmek yerine provokatif bir konuşma yaptığını ve birçok direnen işçinin de tutuklandığını belirti. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09