ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 24.12.2015 10:20:43

Pakistan Cemaat-i İslami: Seçimler, zenginlerin kazandığı ve fakirlerin kaybettiği bir oyun haline geldi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak ülkesindeki mevcut statükonun, toplumsal değişimin önündeki en büyük engel olduğunu söyledi ve seçim sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pakistan Cemaat-i İslami: Seçimler, zenginlerin kazandığı ve fakirlerin kaybettiği bir oyun haline geldi

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak ülkesindeki mevcut statükonun, toplumsal değişimin önündeki en büyük engel olduğunu söyledi ve seçim sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 
Salı günü Lahor'da Pakistan medyasına demeç veren Sıracul Hak, parlemento daimi komitesinin önerileri doğrultusunda seçim reformları gerçekleştirilmediği sürece adil, özgür ve şeffaf bir seçim yapılmasının mümkün olmadığını belirtti ve mevcut düzende seçimlerin zeginlerin kazandığı ve fakirlerin kaybettiği bir oyun haline geldiğini ifade etti. 
 
Halkın seçimlere duyduğu inancı kaybettiğini vurgulayan Cemaat-i İslami Lideri, yerel seçimlere katılım oranının yüzde 70'lerde kaldığını ve seçimlere inancını yitiren halkın oy kullanmak için yerinden kalkıp kendini rahatsız etmediğini belirtti. 
 
Siracul Hak, seçimlerde halkın güveninin yeniden sağlanması için anayasanın 62. ve 63. maddelerinin sıkı bir şekilde uygulanması gerektiğini ve katılım oranının yüzde 50'nin altında kaldığı bölgelerde oylamanın tekrarlanması gerektiğini söyledi.
 
Siracul Hak ayrıca, seçim komisyonlarının kalıcı olarak bu alanda eğitilmiş personellerden oluşması gerektiğini, bu yönde bir adım atılmadığı sürece de seçimlerin tarafsızlığına gölge düşmeye devam edeceğini ifade etti. 
 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09