ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 29.2.2016 11:52:34

Pakistan Cemaat-i İslami: Müslümanların atom bombasından çok vahdete ihtiyacı var

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, mevcut durumda Müslümanların atom bombasından çok vahdete ihtiyacı olduğunu ifade etti. Pakistan Cemaat-i İslami: Müslümanların atom bombasından çok vahdete ihtiyacı var

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, mevcut durumda Müslümanların atom bombasından çok vahdete ihtiyacı olduğunu ifade etti.
 
Lahor'da Hadyatul Huda tarafından organize edilen Ümmetin İttihadı konferansında konuşan Siracul Hak: "Suriye'de, Filistin'de, Afganistan'da, Keşmir'de Müslüman kanı akmaya devam ediyor ve bunun başlıca sebebi Müslümanlar'ın vahdetten uzak, paramparça halde durmasıdır" dedi ve Pakistan'ın da terör tehdidiyle karşı karşıya kaldığını ve tehlike altında bulunduğunu ifade etti.
 
Obama'nın 'önümüzdeki iki asır boyunca bu bölge durulmayacak' açıklamalarına dikkat çeken Siracul Hak, bu açıklamaların batılı güçlerin bölgeyi bölme ve terörün hedefi haline getirme planlarını açıkça gösterdiğini söyledi.
 
Siracul Hak, işgalci ve sömürgeci güçlerin, silah satışlarının %70'ini Müslüman ülkelere yaptığını ve Müslümanların bu silahları birbirine karşı kullandıklarını söyledi.
 
Konferansta aile içi şiddete de değinen Siracul Hak, Pakistan'da yasaların bu husuta yetersiz kaldığının, Batı'nın aile sistemini ve Müslümanların kültürünü hedef alan poltikalarına ve aile içi şiddete karşı koymanın da tek yolunun Kuran'a ve sünnete gerçek manada sarılmak ve yasaları ona göre belirlemek olduğunu ifade etti.
 
Cemaat-i İslami lideri, konuşmasının sonunda 1 Mart'tan itibaren ülkedeki yolsuzluğa karşı başlatacakları geniş çaplı kampanyayı hatırlattı ve tüm Pakistanlı'lardan destek istedi.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09