ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 24.2.2016 18:56:33

Pakistan Cemaat-i İslami lideri, polis tarafından öldürülen PIA çalışanının ailesini ziyaret etti

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, polis tarafından öldürülen PIA (Uluslararası Pakistan Havayolları) çalışanı mühendis Saleem Akbar'ın evine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Pakistan Cemaat-i İslami lideri, polis tarafından öldürülen PIA çalışanının ailesini ziyaret etti

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, polis tarafından öldürülen PIA (Uluslararası Pakistan Havayolları) çalışanı mühendis Saleem Akbar'ın evine taziye ziyareti gerçekleştirdi. 
 
Elim olayın ardından Pakistan'ın çeşitli şehirlerinde hükümete karşıtı protestolara katılan Siracul Hak, ziyareti sırasında merhum mühendis için derin üzüntü duyduğunu söyledi ve dua etti. Siracul Hak Saleem Akbar'ın ve öldürülen diğer PIA çalışanlarının unutulmasına izin vermeyeceklerini belirtti.
 
Siracul Hak: "Hükümet yolsuzluk ve adam kayırmayla mücadele etmek yerine, dış güçlerin emriyle halka ait ulusal kurumları satılığa çıkarıyor" dedi ve iktidar partisinin IMF ve Dünya Bankasından ne emir gelirse onu yaptığını söyledi. 
 
Cemaat-i İslami Lideri, protestoların, hak aramanın ve halka ait ulusal kurumların özelleştirilmesine karşı çıkmanın halkın en temel hakkı olduğunu söyledi.
 
3 hafta önce PIA işçilerinin özelleştirme karşıtı protestoları sırasında, Pakistan polisinin açtığı ateş sonucu aralarında Saleem Akbar'ın da bulunduğu 3 PIA çalışanı hayatını kaybetmişti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09