ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 16.5.2016 10:21:33

Pakistan Cemaat-i İslami: Gayemiz Halife Ömer'in sistemini ülkeye getirmektir

Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, mevcut cunta yönetiminin devam etmesi halinde ülkenin ve halkın geleceğinin karanlık olacağını ifade etti. Pakistan Cemaat-i İslami: Gayemiz Halife Ömer

İslâmi Analiz / Haber Merkezi
 
Pakistan Cemaat-i İslami Hareketi Lideri Siracul Hak, mevcut cunta yönetiminin devam etmesi halinde ülkenin ve halkın geleceğinin karanlık olacağını ifade etti.
 
Dün (Pazar) Lachi'de gerçekleşen bir toplantının ardından konuşan Siracul Hak, yöneticilerin yolsuzluklarının ülkeyi yıkmaya yettiğini ve yöneticilerin, bu amaç için Hindistan'dan nükleer bir saldırı gerçekleşmesine gerek bırakmadığını söyledi. 
 
Cemaat-i İslami'nin yolsuzlukla mücadele kapsamında ülkenin dört bir yanında çok sayıda gösteri düzenlediğine dikkat çeken Siracul Hak, gösterilerin devam edeceğini ve 25 Mayıs'ta Peşaver'den Karaçı'ye çok sayıda gösteri düzenleneceğini ifade etti. Cemaat-i İslami lideri, "yolsuzlukla mücadele için gerekirse İslamabad'a yürürüz" dedi. 
 
Siracul Hak, Zardari'leri, Navaz Sherif'leri, Bilavel'leri, Müşerref'leri üreten sistemin ortadan kalması gerektiğine dikkat çekti ve mevcut sistemin devam etmesi halinde; oğulların, babalarının yerini, kızların da annelerinin yerini alarak aynı çarkın döneceğini söyledi. 
 
Bu insanların seçim zamanlarında ABD'den ve Avrupa'dan geldiklerini, Batı medyasının da bu isimleri parlattığını ve koruduğunu söyleyen Siracul Hak, "Daha önce ne açlığı ne yoksulluğu çekmemiş bu insanlar, aç ve yoksul halkı nasıl anlasın?" diye sordu. 
 
Cemaat-i İslami'nin gayesinin Halife Ömer Bin Hattab'ın (r.a) sistemini getirmek olduğunu vurgulayan Siracul Hak, üniversiteye kadar eğitimin ücretsiz olması, önemli hastalıkların ücretsiz tedavi edilmesi ve inşaatlara sınırlamalar getirilmesi gerektiğini ifade etti.
 
Cemaat-i İslami Lideri, yöneticilerin halka hesap verebilirliğinin sağlanması gerektiğine de dikkat çekti ve hesap vermeye önce mevcut hükümetin başbakanının ve ailesinin başlaması gerektiğini söyledi. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09