ASYA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 13.3.2017 13:05:10

Pakistan BM temsilcisi: Keşmir'deki Hindistan zulmü örtbas edilemez

Pakistan BM temsilcisi: Keşmir'deki Hindistan zulmü örtbas edilemez Pakistan BM temsilcisi: Keşmir

Pakistan’ın Birleşmiş Milletler daimi temsilciliği tarafından yapılan açıklamada Keşmir’deki zulmün Hindistan’ın içişleri denilerek geçiştirilemeyeceği belirtilirken, Keşmir’in resmi olarak Hindistan’ın bir parçası olmadığı ifade edildi.
 
“Keşmir ne Hindistan’ın bir iç meselesidir ne de Hindistan’ın bir parçasıdır. Uluslararası düzeyde tartışmalı bir statüde olup resmi olarak Hindistan’ın üzerinde hak iddia edebileceği bir bölge değildir.” Bu sözler, Pakistan’ın Birleşmiş Milletler daimi büyükelçisinin yardımcısı Amir Eftab Kureyşi’ye ait.
 
Pakistan Radyosu’nun haberine göre İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi 31. oturumunda konuşan Hindistan heyetinin Keşmir hakkında dile getirdiği iddiaların gerçekleri çarpıttığını belirten Pakistan Birleşmiş Milletler daimi büyükelçi yardımcısı Amir Eftab, tarihsel ve siyasi gerçekliklerin yalanlarla süslenerek çarpıtılamayacağını ifade etti.
 
Hindistan’ın Keşmir üzerinde hak iddiasında bulunmasına kesin bir dille karşı çıkan Pakistan temsilcisi, Hindistan Keşmir’de işgalci pozisyonundadır dedi.
 
Öte yandan Uluslararası Müslüman Kadınlar Birliği toplantısında dile getirilen tepkilerde Keşmirli kadınların Hint askerler tarafından uğradığı suistimallere dikkat çekildi.
 
10 ila 65 yaş arasındaki Keşmirli Müslüman kadınların ve kızların, Hindistan mahkemelerinde erkek velileri olmaksızın yargılanarak haksızlıklara maruz bırakıldığı ifade edildi. 

Kaynak : Kudüs Haber

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09