Obama'nın Güney Sudan Telaşı!

ABD Başkanı Obama, Güney Sudan'daki büyükelçiliğin ve personelin güvenliğini arttırmak için silahlı asker gönderdi.

ABD Başkanı Barack Obama, Kongre'ye gönderdiği bilgilendirme mektubunda, Güney Sudan'daki büyükelçiliğin ve personelinin güvenliğini desteklemek için ABD Silahlı Kuvvetleri'nden yaklaşık 45 personelin görevlendirildiğini belirtti. Teçhizatlı birliğin ABD vatandaşlarını ve mülkiyetlerini korumak amacıyla gönderildiğini ifade eden Obama, ekibin ihtiyaç duyulduğu sürece bu ülkede kalacağını kaydetti. Obama, yurt içindeki ve dışındaki ABD yurttaşlarını korumaya yönelik sorumluluğundan dolayı, başkan ve başkumandan olarak böyle bir adım attığını bildirdi.

Bu ülke uçurumun kenarında

Güney Sudan'da yaşanan olaylarla ilgili yazılı açıklama da yapan Obama, bu ülkenin geleceğinin tehlikede olduğunu kaydetti. Ülkenin uçurumun kenarında bulunduğunu belirten Obama, şunları ifade etti: 'Son günlerdeki çatışmalar, Güney Sudan'ı geçmişindeki karanlık günlere geri götürüyor. Güney Sudan liderleri şiddeti ve gerilimi sona erdirebilir. Barış, beraberlik ve halklarının daha iyi geleceği için ülkedeki liderlerin, cesaret ve liderlik gösterme zamanı. ABD, hak ettikleri güvenlik ve refahı arayan Güney Sudan halkının istikrarlı ortağı kalmaya devam edecek.'

ABD, Güney Sudan'da çıkan silahlı çatışmalar ve devamındaki gerginlik ortamı nedeniyle bu ülkedeki büyükelçiliğindeki acil ihtiyaç olmayan personeline ülkeden ayrılmaları talimatı vermişti.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09