AFRİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 25.12.2015 11:46:04

Nijeryalı Müslümanlardan katliamlara ve tutuklamalara protesto

Nijeryalı Müslümanlar, ülkenin Kuzeyindeki farklı şehirlerde Nijerya Silahlı Kuvvetleri'nin Müslümanlara yönelik katliamlarını protesto etmek için gösteriler düzenledi. Nijeryalı Müslümanlardan katliamlara ve tutuklamalara protesto

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Nijeryalı Müslümanlar, ülkenin Kuzeyindeki farklı şehirlerde Nijerya Silahlı Kuvvetleri'nin Müslümanlara yönelik katliamlarını protesto etmek için gösteriler düzenledi.
 
Perşembe günü Kano, Katsina ve Sokoto şehirlerinde düzenlenen gösterilerde, Nijeryalı Müslümanlar hem maruz kaldıkları zulme karşı seslerini çıkarmak için hem de Mevlid Kandilinde Peygamberi anmak için sokaklara döküldü. 
 
Nijerya ordusunun ülkedeki Müslümanlara yönelik saldırılarını ve katliamını protesto eden eylemciler, Şeyh İbrahim el-Zakzaki ve diğer mahkumların da serbest bırakılması için Nijerya hükümetine çağrıda bulundu. 
 
Kano'da düzenlenen eyleme öncülük eden Abdülhamid Bello, 12-14 Aralık'ta Zaria'da ordu tarafından 1000 Müslüman'ın öldürüldüğünü ve bunun acısıyla sokağa çıktıklarını belirtti.
 
Topluluk adına basın açıklamasını okuyan Bello, katledilenlerin acısını hissettiklerini, tutuklanan liderleri ve diğer Müslümanlar için adalet talebinde bulunduklarını ifade etti. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09