AFRİKA

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.11.2016 09:32:23

Nijerya’da İslamî Hareket mensuplarına polis saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralı var!

Nijerya’nın Kano şehrinde düzenlenen Erbain yürüyüşlerine katılan Nijerya İslami Hareketi mensuplarına polis tarafından ateş açılması sonucu 15 Nijerya vatandaşı hayatını kaybetti. Nijerya’da İslamî Hareket mensuplarına polis saldırısı: Çok sayıda ölü ve yaralı var!

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Nijerya’nın Kano şehrinde düzenlenen Erbain yürüyüşlerine katılan Nijerya İslami Hareketi mensuplarına polis tarafından ateş açılması sonucu 15 Nijerya vatandaşı hayatını kaybetti.

Görgü tanıkları, öldükleri tespit edilen 15 kişinin cesetlerinin haricindeki 10 cesedin polis aracıyla götürüldüğünü ifade ederke,n o esnada yürüyüşün yapıldığı alanda bulunan bir sebze satıcısı “polis aracının meydana gelerek kalabalığı dağıtmak için göz yaşartıcı gaz sıktığını, ardından saldırmaya başlayan polisin öldürülenlerin cesetlerini toplamaya başladığı esnada yerde 15 ceset gördüğünü” ifade etti.

AFP’ye konuşan bir Nijerya polisi ise yürüyüşü gerçekleştirenlerin bir polisi yaralamalarının ardından harekete geçtiklerini, karşı taraf şiddete başvurunca kendilerinin de ateş açmaya başladığını iddia etti.  

Öte yandan İslami İnsan Hakları Araştırma Merkezi, saldırının ardından bölgede bulunan kaynaklardan edindiği bilgi doğrultusunda en az 50 sivilin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Olaylar Nijerya İslami Hareketi’nin Hz. Hüseyin’in şehadetinin ardından düzenledikleri Erbain yürüyüşü esnasında gerçekleşti. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09