İSRAİL

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 5.12.2018 15:25:40

Netanyahu: Hedefe ulaşana kadar Hizbullah'a karşı operasyonlar devam edecek

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu Salı günü yaptığı basın toplantısında “İsrail ordusu bugün tünelin içerisinde Hizbullah unsurlarını gördü” ifadelerini kullandı. Netanyahu: Hedefe ulaşana kadar Hizbullah

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu Salı günü yaptığı basın toplantısında “İsrail ordusu bugün tünelin içerisinde Hizbullah unsurlarını gördü” ifadelerini kullandı. 
 
Salı sabahı Lübnan-Filistin sınırında Hizbullah’a ait tünellerin varlığının tespit edildiği iddia edilmiş ve İsrail ordusu operasyon başlatmıştı. Konuyla ilgili olarak Genelkurmay Başkanı Gadi Eizenkot’la beraber açıklama yapan işgal hükümeti başbakanı “Hedefe ulaşıncaya kadar operasyon devam edecek” ifadelerini kullandı.
 
“Hizbullah’ın niyeti ajanlarını topraklarımıza sokmaktı. Biz tünellere karşı savunma gücümüzü geliştirdik” diyen Netanyahu, Hamas ve Hizbullah’ın tüneller için yüksek meblağlar harcadığını ve İsrail’in tünelleri yıktığını ifade etti. Mike Pompeo ile son görüşmelerinde de Hizbullah’a yönelik yaptırımları konuştuklarını ifade etti. 
 
Eizenkot ise kuzeyde oturan işgalci İsraillilere günlük hayatlarına devam edebileceklerini ifade etti. 
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09