TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.3.2019 10:13:50

Necmettin Çalışkan: Düşünmek lazım, bu gençlerin ve kadınların bu noktaya gelmesinde çıkarılan kanunların, TV’deki dizilerin etkisi olmuş olabilir mi?

Milli Gazete Yazarı Necmettin Çalışkan, bugünkü yazısında Taksim’deki 8 Mart yürüyüşünü ele aldı. Necmettin Çalışkan: Düşünmek lazım, bu gençlerin ve kadınların bu noktaya gelmesinde çıkarılan kanunların, TV’deki dizilerin etkisi olmuş olabilir mi?

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Milli Gazete Yazarı Necmettin Çalışkan, bugünkü yazısında Taksim’deki 8 Mart yürüyüşünü ele aldı.
 
Çalışkan, ezanı istismar etmekle değil, içindeki mesaja uymakla yükümlü olduğumuzu ifade ederek ‘Davalı bir Yahudi bile olsa doğruyu söyleyip Müslüman’ı cezalandıran Peygamberin ümmeti olmak iddiası sadece bir hayale dönüştürülmemelidir. Beyan esastır. Kalplerini açıp bakamayacağımıza göre ezan ile protesto ıslığının eş zamanlılığını kötü bir tesadüften başka bir şey olmadığını kabullenmek durumundayız. Bunun dışında bu yürüyüşe katılan kişilerin dünya görüşlerine ve ahlak anlayışlarına katılmayız. Bu ayrı bir konudur. ’ ifadelerini kullandı.
 
Çalışan, toplumsal yozlaşmanın geldiği noktaya dikkat çekerek ‘Gençlerin, kadınların şuanda geldikleri yeri ve düşüncelerini beğenmiyorsanız buna sizin “nasıl bir katkınız olmuş olabilir?” diye düşünmek zorundasınız. Çıkardığınız kanunlara, AB ile yaptığınız tek taraflı kabule dayalı anlaşmalara, sizin zamanınızda TV’lerde boy gösteren dizilere ve programlara bakın’ diye yazdı.
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09