Lübnan

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 19.3.2017 10:58:47

Nasrallah: BM, ABD ve İsrail'e hayır diyemeyen gerçek yüzünü hatırlattı

Nasrallah: BM, ABD ve İsrail'e hayır diyemeyen gerçek yüzünü hatırlattı Nasrallah: BM, ABD ve İsrail

Hizbullah lideri Nasrallah, BM'yi, İsrail'in Filistinlilere yönelik 'apartheid rejimi' uyguladığını belirtilen raporu geri çekmesi nedeniyle sert tepki gösterdi.
 
BM Batı Asya Ekonomik ve Sosyal Komisyonu (ESCWA) İcra Sekreteri Rima Halef, İsrail işgali altındaki topraklarda yaşaya Filistinlilere yönelik ayrımcılık yaptığını belirten bir rapor hazırlamış, gelen tepkilerin ardından BM Genel Sekreteri Antonio Guterres raporun geri çekilmesini istemişti. Halef, bu talebin ardından istifasını açıklamıştı.
 
Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, dün yaptığı konuşmada BM rapora ilişkin tutumunu değerlendirdi. Nasrallah, "Bu olay, BM'nin gerçeğini, yani zayıf olduğunu ve ABD ile İsrail'in taleplerine karşı koyamadığının bir hatırlatıcısı oldu" dedi.
 
'RAPOR FİYASKOSU BM'YE GÜVENİLEMEYECEĞİNİN KANITI'
 
BM'nin 'bir olay karşısında tavır almak için yetersiz' olduğunu belirten Nasrallah,"Bu rapor fiyaskosu, bölgemizdeki insan haklarının savunması konusunda BM'ye güvenilemeyeceğini kanıtladı" ifadelerini kullandı.
 
Irka dayalı ayrımcılık anlamına gelen 'apartheid rejimi', Güney Afrika'da 46 yıl boyunca Ulusal Parti hükümeti tarafından uygulandı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09