TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.2.2017 11:06:45

Müslüman gençlere uyarı: Ulusalcı ve güce tamah eden İslam anlayışını benimsemeyin!

Abdülaziz Kıranşal, Milli Gazete'deki köşesinde Müslüman gençliğe önemli uyarılarda bulundu. Müslüman gençlere uyarı: Ulusalcı ve güce tamah eden İslam anlayışını benimsemeyin!

Abdülaziz Kıranşal/ Müslüman Gençler İçin Kamplaşmaya Karşı Kardeşlik Kılavuzu

Müslüman gençler! Sizler, ezanın Türkçe okutulduğu, Kur’an’ın öğretiminin yasaklandığı, başörtüsünün okullara sokulmadığı, Müslümanların sadece ayak işlerine layık görüldüğü zamanlarda, kapatılmalara, yasaklanmalara, baskılara, darbelere ve zindanlara rağmen, başta imam hatipler, İslami dernek ve vakıflar, tarikatlar, cemaatler, ilim adamları, Hoca efendiler ve Müslüman siyasetçilerin büyük gayreti ve Allah’ın da yardımıyla yetiştirildiniz. Sizler, bin türlü çile ve zorlukla Milletimizin ve ümmetimizin umudu olarak yetiştirildiniz.

Müslüman gençler! Ümmetimizin ve milletimizin tüm umutlarını omuzlarında taşıyanlar olarak asla asıl hedef ve ideallerinizi unutup, günü birlik siyasi gündemlere takılıp, güncel yanılgıların pençesinde birbirinizle uğraşarak, kardeşliğinizi katlederek kendinizi de ümmetimizin umutlarını da heba etmeyin.

Müslüman gençler! Kamplaşmayın, kutuplaşmayın, ötekileştirmeyin, kardeşlik hukukunu asla kaybetmeyin, unutmayın! Müslüman’ın Müslüman’dan başka dostu yoktur.  Bu sahte kalabalıklar dağıldığında, bu toz duman kaybolduğunda, bu maaşlı medya kalemşorları, bu Çin malı sosyal medya İslamcıları sahneyi terk ettiğinde omuzunuzu omuzuna yaslayarak İslami talepleriniz için mücadele verebileceğiniz, aynı sloganı atıp, aynı meydanda beraber duracağınız kardeşlere ihtiyacınız olacak.

Müslüman gençler! Ellerinde bulundurdukları medya gücü sayesinde kendileri gibi düşünmeyenlere her türlü iftirayı atabilen, dün söylediklerini bugün inkâr edebilen, dün dost dediklerine bugün düşman diyebilen, dün övdüklerine bugün sövebilen, bir tivitle onlarca insanın haysiyetiyle, şerefiyle, ırzıyla, namusuyla ve rızkıyla oynayabilen, İslam ahlakından ve Allah korkusundan yoksun oldukları her kelimelerinden belli olan, hayatları boyunca İslam adına tek bir bedel ödememiş, tek gayesi gücü elinden bulunduranların rızasını kazanmak olan maaşlı medya kalemşorlarının, Çin malı sosyal medya İslamcılarının zihinlerinizde inşa etmek istedikleri ulusalcı ve ideolojik, derinlikten yoksun, dışlayıcı ve güce tamah eden İslamcılık anlayışını asla benimsemeyin.

Müslüman gençler! Hiçbir siyasi tercihin, Kur’an ve Sünnetin tekliflerinin önüne geçmesine,  İslam kardeşliğine dayanmayan hiçbir birlik, beraberlik ve dayanışma söyleminin Allah için dayanışmanın önüne geçmesine izin vermeyin. Siyasi fikirleriniz, tarikatlarınız, dernekleriniz, vakıflarınız, mezhepleriniz, meşrepleriniz, tarzınız, çözüm önerileriniz farklı olabilir. Unutmayın! Yeryüzünde Allah’ın dininin iktidar olması hedefinizin yanında tüm bu farklılıklar teferruattan ibaret kalır.

Müslüman gençler! Bosna cihadı, Afgan cihadı, Çeçen cihadı, Afrikalı Müslümanların cihadı, Filistin cihadı başta olmak üzere dünyanın neresinde olursa olsun zulme karşı cihad eden Müslümanlara hep birlikte destek olduğunuzu unutmayın. Üniversite önlerinde birlikte verdiğiniz başörtüsü mücadelesini, İmam hatip mücadelesini, Beyazıt meydanında beraber söylediğiniz marşları, zulme karşı beraber yaptığınız milyonluk mitingleri, bugün ede edilen İslami kazanımların kökü dışarıda bazı malum yapılar hariç hep birlikte elde edildiğini unutmayın! Bugün sizi kamplaştırmaya ve kutuplaştırmaya çalışan, ekranlarınızı işgal etmiş kışkırtıcılarının ve sosyal medya provokatörlerinin o zor günlerde nerelerde olduğunu hatırlayın!

Müslüman gençler! İhtilaflarınızı değil, ittifaklarınızı konuşun. Özgür Kudüs davasını, İslam Birliği idealini, Faizsiz İslam Ekonomisini, haramlarla mücadeleyi, farzları teşvik etmeyi, İslam ahlakını, sabah namazını, yozlaşmaya karşı mücadeleyi, tesettür davamızı dert edinin. Sizi ve İslam davanızın kutlu soluğunu bekleyen mahalleleri, kahvehaneleri, varoşları, gençleri unutmayın! Kalbini yarıp bakmadan itham ettiğiniz herkesin ahiret günü karşınıza dikileceğini asla unutmayın…

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09