Irak

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 9.7.2018 10:10:34

Mukteda es-Sadr: Irak'taki tüm siyasi gruplar, ABD ve komşu ülkelerle görüşmeleri kesmeli

Irak'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, ülkedeki siyasi gruplardan, hükümet kurma çalışmalarında ABD ve komşu ülkelerle görüşmelerini kesmelerini istedi. Mukteda es-Sadr: Irak

Irak'ta Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr, ülkedeki siyasi gruplardan, hükümet kurma çalışmalarında ABD ve komşu ülkelerle görüşmelerini kesmelerini istedi.

Mukteda es-Sadr, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Tüm siyasi grupların, hükümet koalisyonları ve sonrası için ABD ve komşu ülkelerle görüşmeleri kesmesi gerekiyor. Bunlar, biz Iraklıların iç meseleleridir başkalarının değil" ifadesini kullandı.

Seçim yarışını kazanan tüm siyasi grupların mezhepsel ve hizipçilik esasına dayanan koalisyon çalışmalarını sonlandırmasını da isteyen Mukteda es-Sadr,"Mezhep, ırk ve hizipçilik üstü hükümet koalisyonu kurulmasına hazırım" dedi.

Mukteda es-Sadr, daha önce yaptığı açıklamada, "Irak’ın ne doğu ne batı ne kuzey ne de güneyden, sınır ötesinden yönetilmesine izin vermeyiz." ifadelerinde bulunmuştu. Açıklamasında, ülkenin ulusalcı Iraklılar ve hizipçilik üstü koalisyonlarla yönetileceğini belirtmişti.

Ülkede seçimlerin yapıldığı tarihten bu yana henüz hükümet kurulamadı.

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09