ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 7.1.2017 09:29:09

Muhammed Mehdi Akif’in sağlık durumu kötüye gidiyor

İhvan-ı Müslimin’in önceki mürşidi Muhammed Mehdi Akif’in eşi ve hapishanede kendisiyle konuşma fırsatı bulan diğer tutuklular Mehdi Akif’in sağlık durumunun kötüye gittiğini söylediler. Muhammed Mehdi Akif’in sağlık durumu kötüye gidiyor

İslamî Analiz/Haber Merkezi

İhvan-ı Müslimin’in önceki mürşidi Muhammed Mehdi Akif’in eşi ve hapishanede kendisiyle konuşma fırsatı bulan diğer tutuklular Mehdi Akif’in sağlık durumunun kötüye gittiğini söylediler.

Ancak sağlık durumunun kötüye gitmesine ve bu hafta içerisinde ameliyat olacak olmasına rağmen hapishane yönetimi Mehdi Akif’in hastanede kalmasına izin vermeyerek onu yeniden tek kişilik hücresine kapattı.

Eşi ise hapishane yönetiminin kendisine sağlık durumu hakkında bilgi vermekten ısrarla kaçındığını, bu yüzden kendisinden haberdar olamadığını ifade etti.

Hapishanedeki diğer tutuklulardan ulaşan bilgilerde ise şu ifadelere yer verildi: “Üstad Akif ölüyor, daha da söylenecek bir şey kalmadı!”

Öte yandan yerel medyada yer alan ve hapishane yönetiminin lehine konuşan kaynaklardan ulaşan haberlerde Mehdi Akif’in Kahire’deki hastanelerden birine götürüldüğü ve orada kendisine gerekli tahlillerin yapıldığı ifade edildi.

İhvan-ı Müslimin tarafından 26 Aralık tarihinde yapılan açıklamada ise medyada yer alan bu türden haberlerin doğru olmadığı, Muhammed Mehdi Akif’in acilen serbest bırakılmasını talep ettikleri ifade edilmişti.

İhvan sözcüsü Talat Fehmi tarafından yapılan açıklamada Mehdi Akif’in tek başına ölümle pençeleştiği ifade edilirken, ailesine de kendi imkanları ile Mehdi Akif’i tedavi etme imkanının tanınmadığı beyan edilmişti.

Muhammed Mehdi Akif, 2013 yılının Temmuz ayında Mısır’ın ilk seçilmiş cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye yapılan darbenin hemen ardından çeşitli suçlamalarla tutuklanmıştı. 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09