TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 16.3.2019 10:07:01

Müfid Yüksel'den, İyi Partili adayın pankartına tepki: Kendi ailesi de Bulgaristan'dan mülteci olarak gelmedi mi?

Sosyolog Müfid Yüksel, İyi Parti Fatih Belediye Başkanı Adayı İlay Aksoy'un seçim çalışmaları dahilinde astırdığı pankarta tepki gösterdi. Müfid Yüksel

İslâmî Analiz/Haber Merkezi

Sosyolog Müfid Yüksel, İyi Parti Fatih Belediye Başkanı Adayı İlay Aksoy'un seçim çalışmaları dahilinde astırdığı pankarta tepki gösterdi.

Aksoy'un pankartındaki "Fatih'i Suriyelilere teslim etmeyeceğim" ifadesine, Yüksel karşı çıktı.

Yüksel'in ifadeleri şu şekilde:

Bu pankartı astıran Belediye başkan adayının kendi ailesi de, Bulgaristan'dan mülteci olarak gelmedi mi?

1- Rumeli/Balkanlardan gelenler anavatanlarını kaybederek geldiler. Osmanlı'da Rumeli/Balkanlar anavatandı. Anadolu'dan daha Osmanlıydı. "Anavatanımıza döndük" söylemi imparatorluk mirasını Misak-ı Mill'ye hapseden dar/yanlış bir söylem. Rumeli/Balkanlar da  kaybedilmiş anavatan toprağı olarak bizim için halen çok çok değerli. Bir kısım Rumeli muhacirlerinin Laikçi/Seçkinci/Jakoben-Beyaz Türk tavrı ile Suriyeli Mülteci/Muhacirlere, üstelik Araplık üzerinden, karşı olumsuz tavrı asla kabul edilemez. Bu bakımdan asılan seçim pankartı ırkçı ve provokatif.

2- Türkiye'nin Suriye politikası başından beri yanlıştı. Ancak, bunun faturasını çaresiz durumdaki Suriyeli mültecilere/muhacirlere, bu Müslümanlara, tüm Araplara/Türkmenlere/Kürtlere çıkarmak asla kabul edilemeyecek son derece kötü niyetli/ideolojik ve ırkçı/faşizan bir tutum.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09