TÜRKİYE

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 11.3.2019 15:02:23

Mücahit Gültekin, çirkin görüntüleri değerlendirdi: İstanbul Sözleşmesi bizi illegalleştiriyor; 8 Mart’ta taşınan pankartları hukuki kılıyor

Aynı zamanda sitemiz yazarlarından olan Psikolog Mücahit Gültekin, sosyal medyadan 8 Mart Kadınlar Günü’nde Taksim’de oluşan çirkin görüntüleri değerlendirdi. Mücahit Gültekin, çirkin görüntüleri değerlendirdi: İstanbul Sözleşmesi bizi illegalleştiriyor; 8 Mart’ta taşınan pankartları hukuki kılıyor

İslami Analiz/Haber Merkezi
 
Aynı zamanda sitemiz yazarlarından olan Psikolog Mücahit Gültekin, sosyal medyadan 8 Mart Kadınlar Günü’nde Taksim’de oluşan çirkin görüntüleri değerlendirdi.
 
Gültekin, Türkiye’nin imzacısı olduğu İstanbul Sözleşmesi'nden bir madde paylaşarak şu ifadeleri kullandı:
 
Uluslararası sözleşmelerin içine tane tane, özenle yerleştirilmiş ifadeler bizi illegalleştirirken, 8 Mart'ta namus ve aileye yönelik taşınan o dövizleri/pankartları/sloganları ise "evrensel" ve "hukuki" kılıyor. 
*
Not: Aşağıda yer alan İstanbul Sözleşmesi'nin 42. maddesini okurken şiddet kavramının İstanbul Sözleşmesi'nin 3. maddesinin a bendinde nasıl tanımlandığına da lütfen dikkat edin: “İster kamusal ister özel alanda meydana gelsin, kadınlara fiziksel, cinsel, psikolojik ve ekonomik acı veya ıstırap veren veya verebilecek olan toplumsal cinsiyete dayalı her türlü eylem veya bu tür eylemlerle tehdit etme, zorlama veya keyfi olarak özgürlükten yoksun bırakma anlamına gelir ve bir insan hakları ihlali ve kadınlara yönelik ayrımcılığın bir biçimi olarak anlaşılmaktadır.”
 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09