GÜNDEM

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 15.5.2018 17:11:55

Muammer Bilgiç: Ak Parti gerekeni yapsaydı, İsrail tek bir Müslümanın dahi saçının teline dokunamazdı

Araştırmacı-yazar Muammer Bilgiç, kişisel sosyal medya hesabından Filistin'de yaşanan son gelişmeler ve Türkiye'nin tepkilerine dair açıklamalarda bulundu. Muammer Bilgiç: Ak Parti gerekeni yapsaydı, İsrail tek bir Müslümanın dahi saçının teline dokunamazdı

İslamî Analiz/Haber Merkezi

Araştırmacı-yazar Muammer Bilgiç, kişisel sosyal medya hesabından Filistin'de yaşanan son gelişmeler ve Türkiye'nin tepkilerine dair açıklamalarda bulundu.

Bilgiç'in açıklamaları şu şekilde:

-Türkiye'de hükûmet gerekeni yapsaydı İsrail tek bir Müslümanın saçının teline zarar veremezdi.

-İsrail'e yaptırım uygulayacak, ABD'ye haddini bildirecek olan muhalefetteki siyasi partiler ya da sivil toplum kuruluşları değil, iktidardır. İktidara baktığımızda da gördüğümüz, ABD ve İsrail'e karşı muhalif bir parti ya da bir sivil toplum kuruluşu rolündeki müthiş başarısıdır.

"İsrail'in varlığı tüm halkların güvenlik problemidir"

-Barzani'yi ya da bir başka bölgesel aktörü ikinci İsrail olarak nitelendirenler nedense birinci İsrail'le her alanda anlaşmaktan, her türlü işbirliğini sürdürmekten geri durmuyorlar.

-ABD'den çok yardım alanlara, ABD'den az yardım alanlara ve ABD'den yardım almayı umanlara çağrımız bu zararlı simbiyotik ilişkiden vazgeçip ABD ve İsrail'e (emperyalizme ve kapitalizme) karşı bizimle birlikte hareket etmeleridir.

-Dışarıda ABD ve İsrail'le işbirliğini reel politik olarak lanse edenlerin içeride muhalif partilere oy veren insanları ABD ve İsrail'den daha tehlikeli görmelerinin tek nedeni vardır: Haksız kazançlarını kaybetme korkusu. Keşke, azıcık da olsa hak yemekten korksalardı.

"Hükûmet, STK gibi davranıyor"

-Hükümetimiz işgalci İsrail karşısında Türkiye'nin en güçlü sivil toplum kuruluşu rolünü başarıyla sergiliyor. Basın açıklaması yapıyor, miting düzenliyor, slogan atıyor, pankart açıyor. Daha ne yapsın?

-Türkiye'nin ABD-İsrail ilişkileri açısından en başarılı hükümeti Ak Parti hükümeti olmuştur. Hem ABD-İsrail tarafından verilen her ödevini yapmış hem de ekranlarda ve meydanlarda ABD-İsrail karşıtı olarak kalabilmeyi en etkili şekilde icra etmiştir. Hakkını yemenek gerekir.

"Türkiye İsrail'e savaş mı ilan etsin?"

-Elbette Türkiye tek başına İsrail'i durduracak güce sahip değil. Çünkü İsrail tek başına değil. Arkasında ABD, İngiltere, Fransa, BM, NATO, AB olmak üzere muhtelif ülkeler ve kuruluşlar var. Stratejik ortaklarımızın tamamı İsrail yanlısı.

-Bizim beklentimiz Türkiye'nin İsrail'le iyi geçinebilmek için sarf ettiği eforu komşu ülkelerle ve halklarla da sarf etmesiydi. O zaman İsrail, bu kadar küstah olamazdı. Ak Parti tam tersini yapmış, Irak ve Suriye'de batı yanlısı bir politikayla israil'in elini güçlendirmiştir.

-Kendi ülkesinde Saadet'i, CHP'yi, HDP'yi düşman ilan eden; Barzani'yi, Esad'ı, İran'ı İsrail'den daha tehlikeli gören; ırkçılık ve mezhepçiliğe gizli ve açık yol açan bir anlayışın İsrail'in zulümleri karşısında yapacağı ancak STK'cılık olur.

"İsrail'i durdurmanın yolu..."

-İsrail'i durdurmanın yolu Irak'ın ve Suriye'nin, alevilerin ve kürtlerin, Müslümanların ve gayrimüslimlerin huzurundan geçer.

-İsrail'i durdurmanın yolu kendi insanımızla ve komşularımızla barıştan geçer.

-İsrail'le yaptığı hiçbir anlaşmayı iptal etmeyenlerin / edemeyenlerin Kudüs mitingine ikiyüzlülük mü diyelim acziyet mi diyelim? İsrail'le her türlü diplomatik ilişkiyi en üst düzeyde sürdüren, hiçbir anlaşmayı iptal etmeyen bir anlayışın Filistin'e destek adına tertiplediği herhangi bir etkinliğe katılmak, İsrail'le yürütülen diplomasiye yapılan anlaşmalara onay vermek değilse nedir?

 

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09