"Mısralarla Kudüs" Şiir Yarışması

Bursa’da faaliyet gösteren Erdemli Gençlik Hareketi “Mısralarla Kudüs” başlıklı şiir yarışmasının üçüncüsüne imza atıyor. Şiirlerin son teslim tarihinin 5 Ocak 2015 olduğu yarışmanın amacı ise Filistin’i, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı zihinlerde, yüreklerde ve yaşamlarda diri tutabilmek.

İslami Analiz/Haber Merkezi

Bursa’da faaliyet gösteren Erdemli Gençlik Hareketi “Mısralarla Kudüs” başlıklı şiir yarışmasının üçüncüsüne imza atıyor. Şiirlerin son teslim tarihinin 5 Ocak 2015 olduğu yarışmanın amacı ise Filistin’i, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı zihinlerde, yüreklerde ve yaşamlarda diri tutabilmek.

Yarışmayla ilgili diğer ayrıntılar şu şekilde:

Siyonist postallara "Heyhat Minnez Zillet" diyebilmek!

 

 

 

Karınca misali işle sevdanı
Yürü Kudüs’e mısra mısra
Mısralar kıvılcımı olsun
Beklenen zaferin…

Bu yıl 3. kez düzenlediğimiz geleneksel fakat inkılabi “Mısralarla Kudüs” şiir yarışması başladı.

Yarışmanın Amacı: 

Yarışma; Mescid-i Aksa, Kudüs ve Filistin’in yüreklerde, zihinlerde, yaşamlarda diri tutulması ve oradaki zulüm gören kardeşlerimize onlarla birlikte olduğumuzu belirtmek amacıyla yapılmaktadır.

Genelde dünyadaki, özelde Türkiye’deki Müslümanların zaman zaman gündemine giren kutsal toprakları her zaman gündemde tutmak gerekir. Filistin, biz Türkiyeli Müslümanların gündemine zaman zaman girse de, orada yaşanan zulüm, fesat ve kötülük her daim varlığını devam ettirmektedir. Bize de elimizle, dilimizle Filistin saflarında yer tutmak düşmektedir. Safımızla, kalemimizle, mısralarımızla Kudüs’ü haykırmak ve Kudüs’e çağırmak, orayı gündemde tutmak durumundayız.

Yarışma Şartnamesi:

·         Yarışma gençlere yönelik olup, 28 yaş üst sınırı vardır.

·         Konu Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin’dir

·         Katılımcılar en fazla 2 şiir ile katılabilecektir.

·         Şiirler Word belgesinde, 11 yazı puntosunda, ‘Calibri’ yazı tipiyle yazılmış olmalıdır.

·         Her yarışmacı şiiri yazdığı Word belgesine kimlik ve adres bilgilerini, telefon numarasını, mail adresini, eğitim gördüğü kurumları ve kısa bir biyografisini de yazmak zorundadır.

·         Yarışmaya katılan şiirlerin daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve herhangi bir yarışmaya katılmamış olması gerekir.

·         Eserler alıntı, kopya veya tercüme olması halinde değerlendirmeye alınmayacaktır.

·         Konu dışı şiirler değerlendirmeye tabi tutulmayacaktır.

·         Yarışmaya katılan eserler üzerinde jüri tarafından dil bilgisine ilişkin düzenleme yapılabilir.

·         Yarışmaya katılan şiirlerin basın, yayın ve telif hakkı erdemligençli.net‘e ait olacaktır.

·         Yarışmaya katılan her şiir şartnameyi kabul etmiş kabul edilir.

 

Tarih:
Şiirler en geç 5 Ocak 2015 tarihine kadar teslim edilmeli ve misralarlakudus@erdemligenclik.net mail adresine gönderilmelidir. Sonuçlar  15.01.2015 tarihinde erdemligenclik.net‘de açıklanacaktır.

 

Ödüller:
Birinciye;
Kuran Meali, Tefhimul Kuran (Mevdudi), nehcül belağa (Hz. Ali), Peygamberler Tarihi (İsmail Lütfi Çakan), Şiirler (Cahit Zarifoğlu), Umrandan Uygarlığa (Cemil Meriç), Tevhid (İsmail R. Faruki), Doğu Batı Arasında İslam (Aliya İzzetbegoviç), Yoldaki İşaretler (Seyyid Kutub)
İkinciye; Kuran Meali, Riyazüs Salihin (İmam Nevevi), Risaleler (Hansan el Benna), Yürek Devleti/yürek Fethi (Musatafa İslamoğlu), Anneler ve Kudüsler (Nuri Pakdil), İslam’da Dini Düşüncenin Yeniden İnşası (Muhammed İkbal), Yoldaki İşaretler (Seyyid Kutub), Kuyucaklı Yusuf (Sabahattin Ali),
Üçüncüye; Kuran Meali, Hz. Muhammed’in Hayatı (Celalettin Vatandaş), Mesnevi (Mevlana), Sahifei Seccadiye (İmam Zeynelabidin), Hatıralarım (Hasan El Benna), Şiirler (Erdem Beyazıt), Hac (Ali Şeriati), Yoldaki İşaretler (Seyyid Kutub), Beyhude Ömrüm (Mustafa Kutlu),

 

İrtibat/İletişim
Mail: iletisim@erdemligenclik.net
Gsm: 0538 543 60 18

 

http://erdemligenclik.net/2014/12/03/%C2%91misralarla-kudus%C2%92-odullu-siir-yarismasi-basladi/

http://erdemligenclik.net/

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09