Mısır'da bombalı saldırı, İhvan'dan kınama

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Kahire Emniyet Müdürlüğü'nü hedef alan bombalı saldırıyı kınadı.

İhvan Şura Konseyi üyesi Ali Bişr, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Aziz vatanımızı hedef alan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Gerçek dışı bir şekilde sistematik olarak, ülkede cereyan eden şiddet olaylarıyla ilişkilendirilmeye de karşı çıkıyoruz" dedi.

İhvan'ın son aylarda meydana gelen şiddet olaylarında adının geçmesine tepki gösteren Bişr, "Medya ve siyaset çevresi her şiddet olayında İhvan'ı zan altında bırakıyor. Daha sonra gerçek suçlu bulunuyor ve bizden özür dilemek zorunda kalıyorlar" ifadesini kullandı.

Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak yetkililerinden Mecdi Karkar da bu tür saldırılarda peşin hüküm vermenin doğru olmadığını belirterek, şöyle devam etti: "Mısır'ı hedef alan şiddet saldırılarını kınıyoruz. Her şiddet olayının ardından, bir kesimin zan altında bırakılmasını doğru bulmuyoruz."

Karkar, saldırıyı gerçekleştiren tarafların barışçıl bir şekilde yürütülen darbe karşıtı devrimi sabote etme amacını taşıdığını savunarak, "Barışçıl gösterilerimiz ve eylemlerimiz durmayacak" diye konuştu.

Mısır Sağlık Bakanlığı, Kahire Emniyet Müdürlüğü'nü hedef alan bombalı saldırıda 4 kişinin öldüğünü, 51 kişinin de yaralandığını açıklamıştı.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09